Петренко розставляє на грошові посади в Мін’юсті своїх людей в обхід конкурсу – Лещенко

Петренко розставляє на грошові посади в Мін’юсті своїх людей в обхід конкурсу – Лещенко

Аби з рук «Народного фронту» не вислизнула посада керівника виконавчої служби, глава Мін’юсту розіграв цілу виставу.

Міністр юстиції Павло Петренко віддав найбільший грошовий потік – державну виконавчу службу Мін’юсту – в руки смотрящих. Відбулося це без жодних конкурсів та публічних обговорень.

Про це заявив народний депутат України Сергій Лещенко під час програми «Чесна політика» в ефірі 24 каналу.

За його словами, Петренко дуже не хотів, щоб ця посада вислизнула з рук «Народного фронту» і щоб на місце, яке оперує сотнями мільйонів гривень, не прийшла незалежна людина. Тому, аби виконавчу службу України очолила потрібна людина, а саме – Олексій Воробйов, глава Мін’юсту розіграв цілу виставу.

Так, восени 2017-го Воробйов виграє конкурс на посаду заступника директора Департаменту внутрішнього аудиту. Невдовзі він переводиться на посаду заступника директора Департаменту виконавчої служби, хоч конкурс на це місце не оголошувався.

Однак, зауважує Лещенко, мати свого заступника в департаменті Петренку недостатньо. Оголошувати ж конкурс на вакансію керівника департаменту главі Мін’юсту невигідно.

Тому в міністерстві розробили план, за яким у січні 2018 року Воробйов стає переможцем у конкурсі на посаду директора Департаменту міжнародних спорів Мін’юсту. Але замість того, щоб працювати на цій посаді, він одразу ж, без конкурсу, переводиться на свою кінцеву посаду – директора департаменту Державної виконавчої служби.

«Але призначення Воробйова в обхід конкурсу – це півбіди. На напрямок, що виміряється сотнями мільйонів гривень, міністр юстиції поставив людину із сумнівним минулим – декілька років тому Воробйов отримав новий паспорт, де змінив не лише дату, але і місце народження. За однією з версій – зробив це через конфлікт із застосуванням зброї, що був зафіксований у всіх міліцейських реєстрах», – додав Лещенко.