Тарута-олігарх, «який втратив все», хоче знову поєднати бізнес та політику

Тарута-олігарх, «який втратив все», хоче знову поєднати бізнес та політику

Нардеп Сергій Тарута запропонував бізнесу бути більш політично активним.

Про це йшлося у його виступі на бізес-форумі «Level Up Ukraine 2017», пише 1news.

«Бізнесмени зазвичай дотримуються позиції «політика окремо — бізнес окремо». Але якщо український бізнес буде більш політично активним, то ми зможемо перезавантажити політичну систему, що призведе до швидких позитивних змін в країні та підвищить інвестиційну привабливість країни», – йдеться у повідомленні.

Досить цікаво чути бізнес-рецепти від бізнесмена, який значні свої статки заробив під час правління президента Януковича. А вже після революції гідності Тарута, який очолив Донецьку ОДА, теж не гребував поєнати владу та бізнес.

Мова йде про будівництво фортифікаційних споруд на Донеччині. Коли Сергій Тарута був головою області, тендер на будівництво виграв його рідний брат Олександр. Згідно даними з системи «YouControl» Олександр Тарута керує компанію «Азовінтекс». Він же володіє 50% компанії на пару з братом. Компанія займається промисловим і цивільним будівництвом, проектними роботами, виробництвом бетонів і залізобетонних конструкцій, надає транспортні послуги, займається розробкою нерудних родовищ і виробництвом щебеню, металевих конструкцій, зовнішньоекономічною діяльністю.

Брати Тарути також ділять між собою й інші компанії з орбіти групи «Індустріальна спілка Донбасу», та й взагалі дуже близькі один до одного. Наприклад, відомо, що Сергій Тарута їздить на автомобілі Mersedes, який зареєстрований на брата. Тож відповідно пролобіювавши компанію брата на тендері для будівництва фортифікаційних споруд, Тарута переслідував власний інтерес.

Проте проект був повністю провалений, за що Тарута на горіхи від Президента. У червні 2015 року Глава держави підкреслив, що керівництво Донецької області зірвало будівництво фортифікаційних споруд, призначивши підрядником родича одного з нардепів. Президент уточнив, що прізвище цього родича – Тарута.

Тож лобіювання близької компанії провалилось та загрожує рідному брату політика щонайменше адміністративною відповідальністю.

Зазначимо, незважаючи на те, що за оцінками «Forbes» статки Тарути з 2010 по 2012 рік зросли з 532 млн. доларів до 780 мільйонів дол., на сьогодні він «втратив маже все». За словами самого Тарути.

«Сказати, що виною всьому політика – не можна, однак зрозуміло, що при більш лояльній політичній ситуації він би не жебракував. Саме звідти й тягнуться ниточки до ідеї Тарути зробити бізнес більш політично орієнтованим», – роблять висновки журналісти видання.