Партія президента Володимира Зеленського “Слуга народу” хоче створити більшість у Верховній Раді 9 скликання і систематизувати законодавство.
Крім того, команда президента планує запровадити кримінальну відповідальність за неперсональне голосування, заявив представник Зеленського у парламенті Руслан Стефанчук в інтерв’ю “РБК-Україна”.
На запитання, чи є монопольна більшість “Слуги народу” метою команди президента в наступному парламенті, він відповів ствердно: “Це наша мета“.
“Колективна відповідальність тотожна колективній безвідповідальності. Ми відібрали людей, які справді хочуть пройти до Верховної Ради і там працювати. Щоб не було картинки, коли сидять 30 людей у сесійній залі”, – сказав Стефанчук.
Ще однією “місією” наступного парламенту він назвав систематизацію українського законодавства – мовляв, не існує “остаточної редакції” Конституціїпісля всіх змін, а 90% законів – неякісні.
“90% українських законів приймаються з негативним висновком головного науково-експертного управління ВР, тобто, це – неякісні закони”, – сказав Стефанчук.
“У 2019 році в Україні продовжує діяти Житловий кодекс Української РСР, із преамбулою про “принципи ленінського комунізму”. Система для голосування у ВР вичерпала свій ресурс у 2012 році. 7 років у нас несертифікована система голосування працює”, – додав він.
На запитання, чи з’явиться у Верховній Раді система, яка гарантує персональне голосування за відбитком пальця, Стефанчук відповів:
“Поки що можу гарантувати, що найближчим часом президент внесе законопроект, яким буде передбачено кримінальну відповідальність за неперсональне голосування“..
Нагадаємо:
- 20 травня, одразу після інавгурації, президент Володимир Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду 8 скликання. 21 травня він видав відповідний уаз і призначив дострокові парламентські вибори на 21 липня.
- Підставою для припинення повноважень народних депутатів команда президента називає відсутність коаліції.
- Конституційний суд розглядає подання народних депутатів щодо конституційності указу про розпуск Верховної Ради 8 скликання.