За керівні посади на митниці пропонували хабар у ромзірі 1,7 млн $. Про це повідомило НАБУ:
“За даними слідства, 1 млн дол. США пропонували за посаду керівника Львівської митниці, а посади очільників Волинської і Чернівецької митниці оцінили в 500 тис. дол. США та 200 тис. дол. США відповідно.”
І тут постає цілком закономірне питання: а як потрапила соратниця зрадника Дмитра Табачника – на керівну посаду в митниці? Нагадаю Ольга Кравченко, яку таки звільнили з Мінвідновлення після мого блогу, у квітні очолила юридичний Департамент державної митної служби.
Про те, що Кравченко після звільнення призначать на цю посаду я писала публічно в блозі за 4 місяці (!!!) до призначення.
І тепер є питання у контексті заяви НАБУ про корупцію на митниці. Якщо я про це призначення знала заздалегідь, то на яких умовах Кравченко отримала посаду?
Знімок екрану з блогу Ірини Федорів від 3 січня 2024 року про ймовірне призначення Кравченко на посаду
Тут варто нагадати, що кар’єрою Кравченко раніше особисто опікувався Табачник, з яким вона відпочивала разом в Об’єднаних Арабських Еміратах. У його телефоні вона була підписана як Яло Яло (Оля Оля навпаки). Це він отримав медаль від держави-агресора за участь у “специальной освободительной операции”.
Знімок екрану з випуску розслідування Телебачення Торонто
На новій посаді на митниці Кравченко може мати доступ до державної таємниці. У червні “Голка” направила запит на митницю, аби з’ясувати, чи дали Кравченко доступ до державної таємниці. Також нас цікавили й інші питання: хто ще претендував на цю посаду, крім неї, копії резюме кандидатів, тощо.
Державна митна служба на більшість цих питань не відповіла. Єдине, що вдалося з’ясувати, що станом на 13 червня у Кравченко ще немає доступу до держтаємниці.
Уривок відповіді від Державної митної служби
Повторний запит ми направили 2 липня, буквально за кілька днів до того, як спалахнув корупційний скандал. У ньому 5 питань.