Адвокати підозрюваної голови МСЕК Хмельницької області намагалися оскаржити арешт її майна.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовилася скасувати арешти, накладені на частину майна, що належить підозрюваній в незаконному збагаченні головній лікарці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяні Крупі. Як повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.
Під час розгляду клопотань сторони захисту суд зосередився на перегляді арештів телефона та ноутбуків підозрюваної. З’ясувалося, що цю техніку було вилучено під час обшуку житла сім’ї підозрюваної на підставі ухвали суду. Однак правоохоронцям не вдалося створити повну копію пам’яті мобільного телефона та скопіювати дані ряду додатків, які були знайдені в пам’яті пристрою під час його безпосереднього огляду, у тому числі додатків Telegram, Signal та пошти.
Згідно з протоколами огляду телефона iPhone 14 Pro Max, що належав Тетяні Крупі, у додатку Signal слідчі натрапили на чати з обліковими записами, які свідчать про зв’язки підозрюваної з працівниками ДБР, керівництвом обласної прокуратури, працівниками митниці.
Також у телефоні містилось переписування голови МСЕК Хмельницької області з різними абонентами про оформлення документів щодо інвалідності та про відстрочку різним особам. Серед листування було знайдено заяву одного судді Хмельницького апеляційного суду на ім’я міністра охорони здоров’я про дозвіл на виїзд за межі України з метою лікування.
«Суд вважає, що наявні достатні підстави вважати, що все вилучене майно та документи відповідають ознакам речових доказів, тому підлягають арешту з метою забезпечення збереження речових доказів», – зазначається у рішенні апеляційної інстанції.
Додамо, що раніше антикорупційний суд звернув увагу на те, що досі не накладено арешти на 36 об’єктів нерухомості, які належать підозрюваній та членам її сім’ї. Зокрема, 13 об’єктів нерухомості Тетяни Крупи (домоволодіння та 12 земельних ділянок), три об’єкти нерухомості чоловіка Володимира Крупи (житловий будинок та дві земельні ділянки); 18 об’єктів сина Олександра Крупи (квартира, чотири житлові будинки, 13 земельних ділянок) і два приміщення невістки Катерини Крупи. Перелічені активи, за даними слідства, набуті сім’єю та родиною Крупів до початку листопада 2020 року.