Від імені офшорної компанії на Британських Віргінських Островах група Raiffeisen видавала мільйонні кредити підприємствам, які знаходяться в сфері впливу Порошенка.
В Австрії з’явився компромат на Президента України Петра Порошенка і Raiffeisen Zentralbank.
Підприємства Президента України є клієнтами австрійського банку, але їх співпраця зовсім не така, як у багатьох тисяч інших клієнтів Raiffeisen.
Австрійський тижневик Falter опублікував статтю, у якій досліджуються ділові взаємини між Порошенком і Raiffeisen Zentralbank Австрія.
Серед даних компанії Mossack Fonseca, журналісти австрійського тижневика звернули увагу на ряд транзакцій.
Від імені офшорної компанії на Британських Віргінських Островах група Raiffeisen видавала мільйонні кредити підприємствам, які знаходяться в сфері впливу Порошенка.
Керівник відділу економічної злочинності в Федеральному управлінні кримінальної поліції Австрії Рудольф Унтеркефлер прямо назвав кредитні угоди офшорних компаній на користь третіх сторін достовірним доказом відмивання коштів.
“З економічної точки зору, вони не мають сенсу, але сприяють відмиванню грошей”, – цитує Falter слова посадовця.
Ділові відносини між Raiffeisen і фірмами з офшорними адресами починаються в 2002 році. Юристи Mossack Fonseca реєструють в той час підприємство під назвою Linquist Services Limited на Британських Віргінських островах.
Власники підприємства не розголошувалися, а офіційними директорами призначалися підставні особи. У Raiffeisen Zentralbank Австрія офшорна компанія Linquist відкрила ряд банківських рахунків.
За наявними документами юридичної компанії Mossack Fonsecaавстрійські журналісти простежили схему, за якою протягом більш ніж десяти років мільйони перетікали з Карибського басейну до Європи, а також України.
Зокрема, Raiffeisen, від імені компанії Linquist і ряду інших офшорних фірм, видавав кредити різним підприємствам, серед яких активно фігурували фірми, що належать Порошенку – Roshen і “Укрпромінвест”.
Наприклад, відповідно до угоди від 23 грудня 2010 року між компанією Linquist і Райффайзен Інтернаціональ Банк (RBI) була досягнута домовленість про кредит на суму не менше $ 115 млн для кондитерської компанії Roshen в Києві. Рахунки компанії Linquist, на яких завжди знаходилося чимало коштів, служили забезпеченням подібних кредитів.
“Чому підприємства українського Президента не захотіли отримувати кредити безпосередньо, а тільки в обхід через Raiffeisen?”, – дивуються австрійські журналісти, і тут же на нього відповідають: такого роду схеми переслідують, як правило, одну мету – приховати справжнє походження коштів.
Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко заявив, що відрізняється від інших політиків зі списку “Панамських розслідувань”.
В “панамських розлсідуваннях” йшлося про те, що Президент почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.
Виявилося, що влітку 2014 року Президент зареєстрував компанію для переведення кондитерського бізнесу в юрисдикцію Британських Віргінських островів. Основні претензії журналістів до Порошенка – то, що він не вказав у декларації володіння акціями компанії на $1000, що він наразі не завершив передачу “Рошен” сліпому трасту і що він нібито мав намір ухилитися від сплати податків в Україні під час продажу корпорації.
НАБУ не буде вести справи по офшорах Президента України Петра Порошенка. У бюро наголосили, що згідно із законом України “Про Національне антикорупційне бюро України” та кримінально-процесуальним кодексом НАБУ не може заводити справи проти чинного Президента.
Згодом, сам Порошенко переклав відповідальність за скандал з офшорами на консалтингові та юридичні компанії.
Також стало відомо, що угоду про створення “сліпого трасту” для управління кондитерською корпорацією “Roshen” президента Петра Порошенка було підписано 14 січня 2016 року.
Нагадаємо також, що депутат фракції БПП Сергій Лещенко заявив, що глава Адміністрації президента Борис Ложкінін фігурує у кримінальному провадженні за статтею “відмивання грошей” у Австрії.
Мова йде про продаж Ложкіним Українського медіа-холдингу в 2013 році структурам Сергія Курченка, коли транзакції проводилися з офшорних фірм на офшорні фірми через рахунки в австрійських банках.
“Сумнівні переклади багатомільйонних сум помітив підрозділ Міністерства внутрішніх справ Австрії, який займається розслідуванням відмивання грошей і контактує з банківськими установами країни. Він написав заяву в спеціальну прокуратуру про те, що є підозра про відмивання грошей стосовно трьох українців”, – заявив парламентар.
Сам Борис Ложкін заявив, що правоохоронні органи жодної з країн світу ніколи не зверталися до нього з претензіями.