Мажоритарка в усій красі: як Гуфман округ у Дніпрі «засіває»

Фігурант численних антикорупційних розслідувань, представник партії “Опозиційна платформа – За життя” Геннадій Гуфман став одним з найщедріших меценатів Дніпра. Він збирається до Верховної Ради, тож залучено дуже великі ресурси.

Екс-депутат Дніпровської міськради від “Партії регіонів”, керівник міської організації партії “Опозиційна платформа – За життя”, член політради партії від Дніпропетровщини Геннадій Гуфман активно “засіває” округ №26 у Дніпрі, який охоплює Шевченківський, частину Центрального району міста, смт Авіаторське. Імовірно, екс-депутат балотуватиметься до Верховної Ради саме на цьому окрузі.

Ресурси залучено надзвичайно великі. У межах масштабних соціальних проектів Гуфман вимощує плиткою прибудинкові території, роздає для висаджування квіти та дерева, організовує свята, конкурси, ремонтує дороги, запускає соціальний маршрут.

У березні 2019 року він чаював з мешканцями селища Авіаторське, яке підпорядковане Дніпровській міськраді.

“На встрече был представлен эскиз реконструкции сквера возле школы, а также тестовый график социального маршрута микроавтобусов от поселка Авиаторское до остановки “Магазин Терра” на ж/м Тополь. Данный маршрут запускается для удобства жителей и даст им возможность добраться в ближайшие супермаркеты, аптеки, поликлинику”, – йшлося на сайті “Життя Дніпра”.

“Продолжается ремонт дорог по результатам обращений граждан к Геннадию Гуфману

При цьому Гуфман, традиційно для мажоритарної системи виборів, багато комунікує з населенням напряму. Людей запрошують на зустрічі точково, зокрема й через SMS. Місцеві мешканці обурюються таким повідомленням, бо дізнаються їхні персональні дані.

“Законно ли получил кандидат в народные депутаты номер моего телефона? И других жильцов конкретного дома на избирательном участке? Это Vodafone инфой торгует? Раньше такого не было”, – пишекористувач Facebook Олег Кучин.

Гуфман узявся “підгортати” цей округ ще кілька років тому. Як повідомляв Рух ЧЕСНО, партія “За життя” почала вести свою діяльність у Дніпрі приблизно наприкінці 2016 року. У лютому 2017-го у Дніпровській міській раді утворилася депутатська група “За життя”, котра згодом стала однойменною фракцією.

24 травня 2017 року було зареєстровано “структурне утворення” – Дніпровську місцеву (міську) організацію політичної партії “За життя”, керівником якої спочатку обрали Данила Міро, а потім її очолив Геннадій Гуфман.

7 грудня 2017-го вийшов перший номер газети “Життя Дніпра”, однак у міському осередку партії запевняють, що вони з цим виданням юридично не пов’язані. Партійна газета “Життя Дніпра” розповсюджується в місті безкоштовно.

2 грудня 2017 року в культурно-діловому центрі “Дніпропрес” із нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю відбувся концерт за підтримки Дніпровського міського товариства інвалідів “ДніпроІН”, партії “За життя” та ГО “Народне партнерство”.

Співзасновником зазначеної громадської організації є голова дніпровського осередку “За життя” Геннадій Гуфман. Він фігурував у численних журналістських розслідуваннях про виведення нерухомості з комунальної власності міста у приватні руки (“Кримінальний “подарунок” у центрі Дніпра”, “Після розголосу у ЗМІ близька до “регіонала” фірма відмовилась від захоплення 96 комунальних приміщень”, “Картина маслом: Гуфман и его партнеры”). Будучи депутатом Дніпровської міської ради попереднього скликання, він очолював депутатську комісію з питань комунальної власності, а також був директором КП “Бюро обліку майнових прав та діяльністю з нерухомістю”. Його дружина Яна Гуфман як приватний нотаріус засвідчувала операції з перепродажу майна, яке до того було комунальним.

Головне питання: чи працюватиме Геннадій Гуфман у такому самому темпі й після виборів, якщо не переможе на окрузі?

В інтерв’ю він запевнив, що їхні масштабні соціальні проекти для дітей та дорослих нібито не закінчаться в день виборів.

Та практика показує, що активність таких меценатів-кандидатів після виборів якщо й не зникає повністю, то значно спадає.

Мажоритарна система виборів допомагає грошовитим людям з будь-якою репутацією фактично купувати округи, бо місцевим мешканцям встояти перед такою щедрістю дуже складно. Тож мажоритарка дає можливість проходити до Верховної Ради різним пройдисвітам і впливати на державну політику, звісно, у власних інтересах, а не в інтересах виборців.