Заступник начальника ГУ Державної податкової служби у Львівській області Руслан Гнатюк: латифундист та олігарх на держслужбі

Ми продовжуємо серію публікацій про працівників податкової служби в рамках масштабного очищення відомства від недоброчесних кадрів. Ось, до прикладу, дружина податківця зі Львівщини у фантастично короткий проміжок часу змогла стати мільйонеркою. А ще зовсім нещодавно працювала лікаркою у звичайній обласній лікарні на зарплату, яку дуже складно назвати достойною.

Знайомтеся, заступник начальника Головного управління Державної податкової служби у Львівській області – Руслан Володимирович Ганюк.

Відповідно до інформації з офіційного сайту Львівської податкової, Руслан Ганюк упродовж усієї кар’єри працював винятково на державній службі. Після закінчення навчального закладу влаштувався в податкову міста Львова, де поступово підіймався по службі від ревізора-інспектора до начальника ДПІ в Шевченківському районі. Починаючи з 2006 року став трудитися на керівних посадах у районних інспекціях, а 2016-го наказом ДФС делегований першим заступником керівника обласної податкової. Нині Руслан Володимирович також заступник начальника.

Ми проаналізували декларації Руслана Ганюка за 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, та 2019 роки. Податківець за вказаний період жив переважно на зарплату державного службовця, одноразово мав матеріальну допомогу, спадщину та дохід від продажу майна. Найвірогідніше, продав мотоцикл Yamaha.

Також із декларації очевидно, що його дружина Вероніка Ганюк працює лікаркою в обласній лікарні. При всій повазі до цієї професії, зарплата там доволі мізерна. Але Вероніці Миколаївні можна не співчувати, бо нещодавно вона зареєструвалася підприємицею і її дохід став збільшуватись у геометричний прогресії.  Зокрема у 2015 році вона продала якесь майно Львівській міській раді за 3,39 млн грн, при цьому роком раніше у її власності як була квартира площею 69 кв. м, так і лишилась. Зважаючи на суми та причетність міської влади, ця угода викликає надзвичайно багато запитань.

Родина володіє трьома земельними ділянками на Львівщині. Зокрема 0,08 га зареєстрував Руслан Ганюк у кінці 2013 року, вартістю в 428 тис. грн. Натомість у дружини Вероніки Ганюк навпіл із матір’ю є близько десяти соток землі в Пустомитівському районі Львівської області, що оцінена в 216 тис. грн, та 0,12 га для будівництва за понад пів мільйона гривень.

А от квартира в родини лише одна. Це 69,5 кв. м зареєстровані у Львові по вулиці Роксоляни у 2008 році. Нині її ціна надзвичайно мала – 35 тисяч гривень, а належить це житло лише Вероніці Ганюк.

Окрім медичної практики Вероніка Ганюк вирішила зайнятися роздрібною торгівлею та здачею в оренду нерухомого майна. Зареєструвалася підприємицею у 2016-му, а вже через два роки придбала два нежитлові приміщення за мільйон гривень по 112 кв. м кожен у селі Зубра на Львівщині. Звісно, медпрацівники комунальних закладів можуть легко розпочати бізнес здачі в оренду майна.

Також у 2014 році Вероніка Ганюк разом із Людмилою Ганюк (матір’ю податківця) придбали велетенський будинок у Солонках Пустомитівського району, площею 469 кв. м. Вартість майна – 1,6 млн грн, а якщо це на момент реєстрації, то родині таке задоволення коштувало 135 тисяч доларів. Хоча навіть ця ціна є очевидно заниженою, оскільки ринкова вартість такого будинку значно вища. Ось яка на вигляд ця садиба:

Мати податківця Людмила Ганюк також підприємиця з 2017 року: займається винятково здачею в оренду нерухомого майна. Виявилося, що в неї купа земельних ділянок і нежитлових приміщень. До речі, одна з ділянок площею 1.14 кв. м розташована у Львові поряд із «Епіцентром» та «Ашаном» і нині виставлена на продаж майже за мільйон доларів.

Усі ж інші житлові та нежитлові приміщення розташовані в тому ж селі Зубра на Львівщині. Перераховувати всі не будемо, але там є одна особливість: їх побудувало Приватне підприємство «Гал-Експресія», співзасновником якого раніше був Ганюк Володимир Тадейович – батько податківця. З фінансового боку підприємство роками ледь зводить кінці з кінцями по чистому прибутку.

Партнеркою Володимира Ганюка по цьому бізнесу була така собі Костик Ольга Петрівна з суттєвою часткою у фірмі. За даними ЗМІ, це колишня дружина СБУшника Василя Пісного, того, кого нардеп Парасюк вдарив ногою на комітеті. Він же був заступником начальника головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

До речі, пам’ятаєте дохід Вероніки Ганюк у понад 3 млн грн?! Це сума, яку Львівська міськрада заплатила за чотири квартири для учасників АТО в житловому комплексі «Санта Нова», забудовником якого було те саме приватне підприємство «Гал-Експресія”». От тільки права власності на це житло ви не побачите в жодній декларації Руслана Ганюка, хоча договори про придбання цих квартир були укладені ще у 2014 році. Тоді ж відбулась оплата за них – 204 000 грн за кожну.

З автопарком у родини Ганюків теж усе дуже по-чудернацьки. Із реєстру судових рішень відомо, що Руслан Ганюк майже опівночі не зупинився на червоний сигнал світлофора й отримав штраф. Подія відбулася ще на початку літа 2019 року за участю дороговартісного автомобіля Audi SQ7. Однак податківець скасував цю постанову в суді. Цікаво, що причиною скасування було те, що поліція на засідання не з’явилась та не надала доказів порушення з боку податківця. А ще цікавіше, що в декларації посадовця про цей транспорт немає жодної згадки.

А от Вероніка Ганюк свою машину внесла у декларацію. Йдеться про Porsche Cayenne 2018 року випуску за 1,72 млн грн. Мабуть, саме на ній Вероніка Ганюк їздить на роботу у обласну лікарню.

Мати податківця Людмила Ганюк незважаючи на поважний вік, звикла міняти автомобілі як рукавички. Так, у період з 2015 по 2016 рік на ній були зареєстровані такі моделі: PORSCHE PANAMERA (2012 р.в.), MERCEDES-BENZ S 500 4 MATIC (2013 р.в.), MERCEDES-BENZ ML 350 CDI 4 MATIC (2010 р.в.), MERCEDES-BENZ GLE 350D 4 MATIC (2016 р.в.). Нині ж на ній є культовий Mercedes-Benz S 63 AMG недавно з салону. Сукупну вартість автівок навіть страшно рахувати.

Хто б там що не говорив, а батьки та дружини в податківців дуже здібні люди. Мають надзвичайний хист примножувати в рази свої прибутки, й обзаводитися автомобілями вартістю в сотні тисяч доларів. При цьому самі державні службовці живуть винятково на зарплату, бо професія збирача податків у бюджет України не передбачає сумісництва з бізнесом. Це покликання та майже волонтерство задля спільного блага. Дуже хотілося б і нам у це вірити.