Фонд держмайна продав «Рівнеторф» за незначною ціною людям з репутацією аферистів


Війна війною, а приватизація країни триває своєю чергою. У середу, 5 липня, з аукціону було продано державне підприємство «Рівнеторф», яке має спеціальний дозвіл на видобуток торфу родовища Старники в Рівненській області.

Ціна продажу становила 205 000 001 гривню. Причому цікаво: переможець обійшов свого найближчого конкурента за право купити «Рівнеторф» лише на одну гривню.

Що досить дивно, але ще більше питань викликає сам переможець аукціону, який отримав у свої руки цілком собі працююче й дуже прибуткове підприємство, яке «надлишковим майном», як це любить розповідати владу про причини масової приватизації за непрямими цінами, аж ніяк не є.

Так, за останні три роки ДП «Рівнеторф» отримало від реалізації продукції 337 мільйонів гривень:

Тепер власником цього підприємства стало ТОВ «Ленд гроу», чиїм бенефіціарним власником значиться Халімон Олексій Володимирович із Бобровиці Чернігівської області:

Бентежить не лише розмір статутного капіталу ТОВ «Ленд гроу» – 5 тисяч гривень, а й те, що підприємство знаходиться у списках санкцій, викликаних війною Росії проти України.

Втім, Фонд державного майна, який допустив ТОВ «Ленд гроу» до участі в аукціоні, не збентежило ні це, ні скандальна репутація фірми та її засновника в медіа. Питання – навіщо РНБО взагалі накладає на когось санкції, а президент із таким пафосом ці рішення озвучує? – Залишається, як ви розумієте, суто риторичним.

Є ще неприємна для держави річ – зв’язки власника переможця аукціону. Наскільки він пов’язаний із народним депутатом від «Слуги народу» Павлом Халимоном, який оскандалився купівлею майна в центрі Києва в розпал війни, – поки не ясно, можливо, що просто однофамілець. Хоча останній родом теж із Чернігівщини.

Але є й інші зв’язки, які мали б зацікавити, наприклад, Державне бюро розслідувань. Але не зацікавили. Олексій Володимирович Халімон, крім ТОВ «Ленд гроу», володіє ще кількома підприємствами.

І через одне з них – ТОВ «Укрінвест-центр» – пов’язане з Андрієм Гордієнком та Сергієм Хрипковим.

Як пише журналіст-розслідувач Володимир Бондаренко, Андрій Гордієнко та Сергій Хрипков є вкрай скандальними персонажами: «Нагадаю Гордієнко та Хрипков колись володіли мережею ТРЦ «Караван» потім кинули інвесторів на десятки мільйонів доларів, потім зайнялися свинарством та редевелопментом київських промзон – Нова Англія» на Теремках, а тепер володіють серйозною мережею сонячних електростанцій».

До речі, Олексій Халімон є директором обслуговуючого кооперативу ЖБК «Нова Англія».

Тож навряд чи інформація про те, що Гордієнко та Хрипков стоять за покупкою ДП «Рівнеторф», є неправдивою. Особливо з огляду на те, що багато наближених до «зеленої влади» сильно «пасуться» на так званих «зелених тарифах», продаючи державі електроенергію, отриману від сонячних або вітряних джерел, за дуже вигідними для себе цінами.

У цю ж низку питань стає і одна гривня, на яку переможець аукціону обійшов свого найближчого конкурента у боротьбі за «Рівнеторф». Але ГБР, яке відверто називають обслуговуючим президента органом, не всі ці дивацтва чомусь не звернуло уваги, що дало можливість Фонду держмайна виставити на аукціон і продати цілком собі робоче держпідприємство за відверто непридатною ціною.