Ексголову НБУ Шевченка підозрюють у створенні злочинної організації – НАБУ


Національне антикорупційне бюро пояснило, у зв’язку з чим оновлено підозру ексголові Нацбанку Кирилу Шевченку, про що останній повідомив напередодні, зазначивши, що нова стаття не передбачає можливості застави та передбачає позбавлення волі до 15 років.

Про це йдеться у повідомленні НАБУ, пише ЕП.

«НАБУ та САП оновили підозру колишньому голові правління Укргазбанку, екскерівнику Національного банку Кирилу Шевченку. Наразі його підозрюють у створенні злочинної організації та легалізації коштів», — зазначили в антикорупційному бюро.

Окрім Шевченка, такі ж статті інкримінували його ексзаступнику в Укргазбанку Денису Чернишеву та ексдиректору департаменту роботи з корпоративними VIP-клієнтами держбанку Олексію Лютому.

За версією слідства, керівництво Укргазбанку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори на розміщення коштів, забезпечило підробку низки документів, згідно з якими 52 фізичні та юридичні особи нібито допомогли залучити до банківської установи клієнтів на обслуговування та за таку «допомогу» протягом 2014 року. 2019 років їм нараховано агентську винагороду на суму понад 206 млн грн.

При цьому рахунки, на які виплачувалася винагорода, відкривалися лише в АБ “Укргазбанк”. Це забезпечувало членам злочинної організації можливість доступу, контролю та розпорядження зазначеними коштами.

«Члени злочинної організації з числа працівників Банку мали можливість самостійного зняття коштів як у касах Банку без осіб, на яких були відкриті ці рахунки, так і шляхом переказу коштів на інші рахунки. Тобто виплати винагороди здійснювалися на рахунки підставних осіб, а повне розпорядження коштами здійснювалося членами злочинної організації», — зазначили у НАБУ.

Таким чином, зловмисники заволоділи грошима у сумі понад 206 млн. грн.

Одночасно було здійснено низку фінансових операцій для легалізації та маскування протиправного походження цих коштів.

“Гроші використовувалися як для власного збагачення, надання „відкатів” керівникам державних суб’єктів господарювання за розміщення в банку значних сум коштів і фінансування іншої протиправної діяльності”, – розповіли в НАБУ.

Нагадуємо:

Раніше дії зазначених осіб кваліфікували як присвоєння, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, а також як службове підроблення.

24 серпня ексглава НБУ Шевченко заявив про інкримінування йому нової статті без застави та із санкцією до 15 років.

Він заявив, що розцінює таку перекваліфікацію звинувачення як тиск із метою схилити учасників справи до свідчень проти нього в умовах, коли терміни досудового розслідування добігають кінця.

На думку Шевченка, застосування такої статті щодо голови державного банку, яка є «класичною» для «злодіїв у законі», ставить під сумнів ухвалення колегіальних рішень правлінням або комітетом з управління активами банку протягом 2014-2019 років.

Ідеться про кримінальну справу щодо періоду керівництва Шевченка Укргазбанком.

На початку жовтня минулого року САП і НАБУ повідомили про підозру Кирилу Шевченку та ще чотирьом фігурантам справи.

23 жовтня НАБУ оголосило в розшук вже ексглаву НБУ Шевченка, який зараз перебуває у Відні, а також заступника голови правління Укргазбанку Дениса Чернишова, заступника директора департаменту роботи з корпоративними ВІП-клієнтами Олену Хмеленко.