Донецька суддя-хабарниця Панченко вже 10 років отримує зарплатню


Суддя Авдіївського міського суду Донецької області Олена Панченко, котру у  2014 році засудили за корупцію, не звільнена та отримала 1,37 млн гривень зарплатні за минулий рік.

Про це йдеться у декларації судді та висновку Громадської ради доброчесності.

ГРД виявила, що за рік після призначення суддею, Олену Панченко було обвинувачено в отриманні хабаря у розмірі 6 тис. доларів за пом’якшення вироку підсудному. Рішенням ВККС суддю було відсторонено від посади. 27 січня 2014 року вироком Куйбишевського районного суду Панченко було засуджено до 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробувальним терміном 3 роки конфіскації майна.

Вирок суддя оскаржила в апеляційному порядку. Однак проведення апеляційного розгляду унеможливило захоплення окупаційними військами рф будівлі Апеляційного суду Луганської області разом з усіма справами. Судову справу для продовження розгляду відновити не вдалось.

Вирок судді не набрав законної сили й до сьогодні не переглянутий судом апеляційної інстанції у зв’язку із втратою матеріалів справи.

Окрім того, у деклараціях за 2015-2023 роки суддя зазначає користування квартирами в Києві і, якими Олена Панченко користується на праві “тимчасового користування за усною домовленістю з власником”, що може свідчити про безоплатне користування майном. Це є порушенням законодавства про запобігання корупції щодо отримання подарунків та правил декларування, оскільки суддя не зазначила площу таких квартир.

Згідно з деклараціями судді за 2020-2023 суддя на праві «тимчасового користування за усною домовленістю з власником» користується квартирою у Києві невідомої площі. Власниками квартири є особи, що не є членами сім’ї судді. Дата набуття права користування — 2011. Проте в деклараціях судді до 2020 року ця квартира не згадується. У попередніх деклараціях вказані інші квартири, які теж використовувались ймовірно безкоштовно: зважаючи на розташування квартир та середньоринкову вартість оренди житла у м. Києві протягом 2015-2023 років, Громадська рада доброчесності вважає, що річна вартість аналогічного житла за кожен рік перевищувала 2 (для 2015-2022) та 4 (для 2023) прожиткових мінімуми для працездатних осіб.