Малюк: 64 посадовці МСЕК отримали підозру, скасовано понад 4 тисячі висновків про інвалідність


На основі відомостей СБУ 64 посадовим особам МСЕК пред’явлено підозру у скоєнні злочинів, 9 осіб були засуджені. Анульовано 4106 висновків про інвалідність, призначених на підставі фальшивих документів.

Вже 64 посадовим особам медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) пред’явлено підозру за даними Служби безпеки України, а також анульовано понад 4 тис. висновків про інвалідність, повідомив керівник спецслужби Василь Малюк, передає  СБУ.

“У 2024 році за даними СБУ 64 посадових осіб МСЕК отримали підозри у скоєнні злочинів, а також 9 осіб вже засуджені. Крім того, за ініціативи української спецслужби анульовано 4106 висновків про інвалідність, виданих на підставі фальшивих документів”, – передає слова голови СБУ Василя Малюка пресслужба.

“Служба безпеки системно протистоїть загрозам державної безпеки, особливо тим, які чинять шкоду обороноздатності країни. Зокрема, активно проводяться розслідування зловживань у системі МСЕК, які вкрай негативно позначаються на мобілізаційних процесах. Вже є результати, і ми будемо максимально жорстко протидіяти подібним ганебним явищам надалі”, – підкреслив Малюк.

Як повідомляється, СБУ виявила і припинила діяльність 8 організованих злочинних груп, до складу яких входили представники МСЕК у різних регіонах України.

Зокрема, у Харківській області:

нейтралізовано організовану злочинну групу із 13 членів обласного МСЕК. Під час обшуків у них вилучено понад 650 тис. доларів.

Чиновники продавали ухильникам підроблені медичні довідки для зняття з військового обліку через стан здоров’я.

У Рівненській області:

розкрито ще 29 представників місцевих МСЕК і лікарсько-консультативних комісій, які допомагали військовозобов’язаним уникати мобілізації.

За грошову винагороду фігуранти оформляли клієнтам фальшиві історії хвороб з подальшим призначенням груп інвалідності.

Таким чином, чиновники отримали понад 350 тис. доларів “доходу”.

У Миколаєві:

розкрита керівниця обласного МСЕК, у якої виявлено понад 450 тис. доларів, колекцію золотих виробів та три незадекларовані квартири в Одесі.

Для приховування цього майна, чиновниця “переписала” більшу частину на свого сина – студента медичного університету, який має російське громадянство.

На Закарпатті:

виявлені голова обласного МСЕК і троє її спільників, які за різного рівня хабарі оформляли ухильникам інвалідність для зняття з військового обліку.

Крім того, СБУ перевіряє факти незаконного отримання інвалідності окремими посадовими особами: наразі перевірки охоплюють майже 2,4 тис. таких осіб.

“Хочу підкреслити, що у протидії незаконним явищам у сфері діяльності МСЕК Служба безпеки тісно співпрацює з МОЗ, а також Національною поліцією та ДБР. Ми спільно працюємо над викоріненням будь-яких проявів корупції в системі медико-соціальних експертних комісій”, – додав Малюк.