У травні минулого року портал Bihus.info опублікував розслідування про те, що Едуард Федоров володіє великим сімейним бізнесом.
Національне агентство з питань запобігання корупції так і не провело повну перевірку декларацій колишнього посадовця СБУ та екс в.о. керівника БЕБ Едуарда Федорова, в якого розслідувачі Bihus.Info виявили великий сімейний бізнес, оформлений на дружину та батьків.
Про це йдеться у відповіді НАЗК.
«Повні перевірки декларацій, поданих Федоровим Е.В., та моніторинг способу життя цього суб’єкта декларування Національним агентством не проводилися», – йдеться у відповіді.
Порядок відбору декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, для проведення повної перевірки та черговості такої перевірки на підставі оцінки ризиків (далі – Порядок) затверджений наказом Національного агентства від 07.12.2023 № 284/23, додали в НАЗК.
«Згідно з п. 3 Порядку для проведення повної перевірки, зокрема, відбираються декларації у порядку черговості на підставі оцінки ризиків: щодо яких отримано інформацію від фізичних та юридичних осіб, із медіа та інших джерел про можливе відображення у декларації недостовірних відомостей. Таким чином, повні перевірки декларацій, поданих Федоровим Е.В., можуть бути проведені відповідно до вищезазначених норм законодавства», – уточнили в Агентстві.
Відповідно, публічне розслідування Bihus.Info про виявлені статки родини колишнього очільника БЕБ, у НАЗК, схоже, не стало підставою для перевірки як «ризик».
У травні минулого року портал Bihus.info опублікував розслідування про те, що Едуард Федоров володіє великим сімейним бізнесом, бенефіціарами якого є дружина та батьки чиновника.
Було зазначено, що дружина Едуарда Федорова – Ольга Федорова – будувала готель на гірськолижному курорті в селі Мигове Чернівецької області.
«У 2017-2018 роках Федорови придбали там дві земельні ділянки загальною площею 20 соток під садівництво, на яких тепер будується готель. Решта ділянок, які займає цей об’єкт, належать генералам СБУ Олександру Карпенку, Олександру Куцю та матерям ще кількох діючих чи колишніх працівників СБУ», – йшлося в сюжеті.
Журналісти зазначають, що за останні шість років дружина Федорова стала засновницею або співвласницею понад 20 різних бізнесів по всій Україні, які займаються: торгівлею, пасажирськими перевезеннями, бурінням свердловин, проведенням досліджень тощо.
«Компанія «Глобальні технології майбутнього», співвласницею якої є Федорова, продає ремонтним заводам «Укрзалізниці» діоди за завищеними у 1,5-3 рази цінами. Схожим посередницьким бізнесом займається й мати чиновника – Лідія Федорова. До війни одна з компаній Федорової – ТОВ «Укрзбут-постачання» – продавала маріупольським комунальникам щебінь та відсів з націнкою 30-50%», – йшлося в сюжеті.
У розслідуванні також стверджувалося, що попри високу маржу, ці підприємства не отримували значних прибутків, замовляли послуги у споріднених компаній, а частково – у фірм, які правоохоронні органи закрили як конвертаційні центри.
Крім того, журналісти встановили, що «на ім’я батька Федорова були придбані об’єкти нерухомості, зокрема, частина острова між Дніпром і Десною: ринкова вартість такої ділянки може сягати до $1,5 млн».
До цього він працював начальником управління СБУ в Сумській області (2022-2023 роки) та заступником начальника відділу Київської митниці Державної митної служби України, в.о. начальника відділу Київської митниці (2021-2022 роки).
14 серпня 2023 року Едуард Федоров був звільнений із БЕБ «за згодою сторін».
Бізнес Федорових на державних підрядах триває.
За даними з відкритих Реєстрів та порталу «Прозорро», компанія ТОВ «ГТМ», яка належить Федоровій, у 2024 році виграла тендерів на суму 18,6 млн грн, а у 2023 році – на 28,14 млн грн.
Компанія продає діоди, зокрема «Запорізькому електровозоремонтному заводу» та “Київському електровагоноремонтному заводу».
ТОВ ОЦ «Фахівець», в якій Федоровій належить 100% компанії, і яка раніше була оформлена на самого Едуарда Федорова, упродовж 2024 року вже реалізувала свої послуги (навчання та стажування) державним установам на суму 2 238 488 грн, і основним її покупцем стало АТ «Укртранснафта».