Суд в турецькому місті Ізмір засудив до довічного ув’язнення 104 колишніх армійських офіцерів за звинуваченням в спробі перевороту та вбивства президента Реджепа Таїпа Ердогана.
Їх засудили на «обтяжене довічне ув’язнення», що означає більш суворі умови утримання, ніж в інших засуджених до цієї міри покарання. Про це повідомляє ВВС Україна.
Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган обіцяв повернути смертну кару, аби покарати заколотників. Він зазначив, що путчисти мають носити таку ж форму, як в’язні у таборі для підозрюваних у джихадизмі в Гуантанамо.
Спроба військового перевороту в Туреччині відбулася 15 липня 2016 року. Тоді щонайменше 260 людей загинули та понад дві тисяч були поранені внаслідок зіткнень між прихильниками пана Ердогана та заколотниками.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган спочатку обіцяв знову запровадити смертну кару, аби покарати звинувачених у путчі. GETTY IMAGES
Турецький уряд з того часу звільнив 150 тисяч державних службовців та арештував близько 50 тисяч осіб. Їх підозрювали у близькості до релігійної організації проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого президент Ердоган вважає ініціатором спроби перевороту. Пан Гюлен, який з 1999 року проживає у США, заперечує будь-яку причетність до заколоту.
Всього перед судом в турецькому місті Ізмір постали 280 колишніх військових.
Як повідомляє турецьке державне інформагентство Anadolu, 21 людина отримала 20 років ув’язнення за «сприяння у вбивстві президента», а 31 обвинуваченого засудили до 7-11 років за «членство в терористичній організації».
Фетхуллах Гюлен заперечує причетність до путчу в Туреччині. Фото: GETTY IMAGES
Опоненти президента Ердогана звинувачують його у використанні боротьби з організацією Фетхуллаха Гюлена для розправи з опозицією.