Державне бюро розслідування – новий державний орган у правоохоронній системі України, який остаточно перебрав на себе функцію досудового слідства від прокуратури.
Процес формування цього органу триває ще з 2015 року й до сьогодні. Наразі всі територіальні управління Держбюро розслідувань функціонують та мають своє керівництво. Тож ми вирішили проаналізувати, хто їх очолює.
Знайомтеся, Директор Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у Києві – Руслан Миколайович Марчук.
Руслан Миколайович Марчук народився 31 березня 1982 року в селі Княжин, що на Житомирщині. Вищу освіту здобув у Луганському інституті внутрішніх справ.
Свою кар’єру Руслан Миколайович розпочав в органах внутрішніх справ у 2003 році. До 2010 року він працював оперуповноваженим. Після цього був начальником відділу протидії злочинам у бюджетній сфері Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Житомирській області.
У 2015 році Руслан Миколайович перевівся з Житомирщини на Волинь, де до 2017 року обіймав посаду начальника відділу захисту економіки у Волинській області Департаменту захисту економіки України Національної поліції України. Вже після цього Руслан Марчук отримав посаду начальника управління оперативних розробок Національної поліції України.
У деклараціях Руслана Марчука за 2015, 2016, 2017 та частину 2018 року вказано 1 млн грн доходів. Дохід дружини за аналогічний період значно менший та складає 194 тис. грн.
Задекларував Руслан Миколайович і власні заощадження у розмірі 187 тис. грн. Ще 7,5 тис. доларів має дружина Світлана Едуардівна Марчук.
У Бердичіві Руслан Марчук користується квартирою свого батька. А в Житомирі у своєму розпорядженні має ще приміщення в гуртожитку. Однак якого роду це приміщення – невідомо, адже його площа 0,1 кв. м.
У Києві Руслан Марчук орендує квартиру з двома паркомісцями. Оренда цього житла площею 86 кв. м обходиться правоохоронцю у 120 тис. грн за рік.
Сергій Васильович Олійник народився 8 березня 1983 року у м.Сміла на Черкащині. Вищу освіту здобув у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого.
Свою власну прокурорську кар’єру Сергій Васильович розпочав у 2005 з таких посад, як-от: в.о. помічника прокурора, помічник прокурора та слідчий прокуратури Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.
У часи президентства Віктора Януковича Сергій Васильович обіймав такі посади:
- 2011 – 2012 – заступник начальника відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ прокуратури Київської області.
- 2012 – 2013 рік – начальник відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення прокуратури Київської області;
- 2013 – 2014 роки – прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в Київській області;
- 2013 – 2014 роки – начальник відділу з розслідування особливо важливих справ Головного управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури України;
Вже після Революції гідності у 2014 році Сергій Васильович Олійник став прокурором м. Біла Церква. Однак вже у тому ж році отримав іншу посаду – начальника слідчого управління прокуратури Київської області. Протягом 2015-2018 років Сергій Васильович був прокурором відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції у ГПУ.
У своїх деклараціях за 2015,2016,2017 та частину 2018 року Сергій Олійник вказав 1,3 млн грн доходів. Його дружина за аналогічний період задекларувала 1,7 млн грн, однак з цієї суми лише 23 тис. грн Анна Миколаївна Олійник отримала як соціальну допомогу, а все решта – дохід від продажу майна.
Серед заощаджень у власності Сергія Олійника є 5,2 тис. дол. Анна Миколаївна вказала більшу суму – 473 тис. грн та 2,4 тис. дол. Дружина колишнього прокурора є співзансовницею (45%) ТОВ “МОНТЕРА”.
Дружина, Анна Миколаївна Олійник, володіє квартирою та паркомісцем у Києві. Площа цього житла 101 кв. м. Також, судячи із декларації чиновника, пані Анна придбала ще дві квартири ідентичної площі – 37,25 кв. м. Наразі їхнє будівництво ще не завершене.
Єдиним автомобілів у сім’ї володіє Анна Олійник. Цим авто і користується її чоловік. Мова йде про TOYOTA CAMRY 2017 р. в. Обійшовся цей автомобіль пані Анні не надто дорого – всього 263 тис. грн. Також колишній прокурор користується VOLKSWAGEN JETTA 2016 р. в. Вартість цього авто – 420 тис. грн, а його власником є Лідія Миколаївна Олійник.
Олександр Леонідович Мельников народився 10 квітня 1978 року в Бердянську. Вищу освіту здобув у Національній академії внутрішніх справ, Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та в Академії управління Міністерства внутрішніх справ.
Свою кар’єру у 2001 році в МВС Олександр Леонідович розпочав у Києві з посади оперуповноваженого у різних підрозділах. Протягом 2005 – 2007 років Олександр Леонідович Мельников працював начальником управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУ МВС у місті Києві.
У часи президентства Віктора Януковича Олександр Мельников працював на таких посадах:
- 2010 – 2012 роки – заступник начальника Департаменту – начальник управління боротьби з кіберзлочинністю Департаменту боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми МВС України;
- 2012 – 2013 роки – начальник управління боротьби з торгівлею людьми та зі злочинами проти моральності Департаменту карного розшуку МВС;
- 2013 рік – заступник начальника районного відділу-начальник кримінальної міліції Макарівського РУ ГУ МВС України в Київській області;
- 2013 рік – оперуповноважений в особливо важливих справах відділу тактичної та стратегічної розвідки УБОЗ ГУ МВС в місті Києві;
- 2013 – 2014 роки – заступник начальника відділу тактичної та стратегічної розвідки УБОЗ ГУ МВС України в місті Києві;
Протягом 2015- 2018 років Олександр Леонідович обіймав посаду першого заступника начальника департаменту кримінальної розвідки Департаменту кримінальної розвідки МВС України, Національної поліції України.
У деклараціях чиновника за 2015,2016, 2017 та частину 2018 року вказано, що він заробив 1,2 млн грн. Його дружина Віолета Вікторівна Мельникова за весь цей час заробила лише 1 тис. грн як дохід від зайняття підприємницькою діяльністю. Пані Віолета була фізичною особою-підприємцем до 2017 року та займалася технічним обслуговуванням та ремонтом автотранспортних засобів.
Незважаючи на фактичну відсутність доходів, саме пані Віолета володіє заощадженнями родини: 120 тис. грн та 3,4 тис. доларів.
Єдиним об’єктом нерухомого майна Олександра Мельникова є квартира в Києві. Її власником він став ще у 2001 році. Площа цього житла – 87 кв. м, а задекларована вартість 19 тис. грн.
Іншою нерухомістю володіє дружина правоохоронця. Зокрема Віолета Вікторівна є власницею двох квартир у Києві. Їхня сумарна площа – 99 кв. м. Квартира площею 58 кв. м розміщена за адресою вулиця Голосіївська, 13. Це житло у 2008 році в новобудові обійшлося пані Віолеті у 380 тис. грн (на момент реєстрації права власності ця сума еквівалентна 75 тис. у. о).
Власного автомобіля в Олександра Мельникова немає. Проте він має право користування HYUNDAI SONATA 2011 р. в., власником якого є Ольга Олександрівна Мельникова (матір Олександра Леонідовича). Автомобілем володіє дружина правоохоронця. У 2013 році Віолета Мельникова придбала новенький Hyndai I10 за 104 тис. грн.
Також у реєстрі МВС можемо знайти, що Ольга Олександрівна Мельникова значиться власницею автомобіля LEXUS RX 270 2013 р. в.