Поліція Черкаської області вивчає матеріали щодо розтрати коштів місцевого та державного бюджетів посадовими особами Золотоніської міської ради разом з ТОВ «Будівельна компанія «Семат» під час будівництва басейну у місцевій гімназії. На ці роботи витратили 7112240,48 грн.
Наприкінці вересня минулого року відділ освіти Золотоніської міської ради уклав з ТОВ «Будівельна компанія «СЕМАТ» договір підряду на виконання робіт «Будівництво критого басейну гімназії ім. С.Д. Скляренка по вул. Черкаській, 54 в м. Золотоноша Черкаської області».
Згідно з документом, вартість усіх робіт склала сім з половиною мільйонів гривень. Роботи фінансувалися з Фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету.
Замовник, відповідно до умов договору, мав здійснити платежі за виконані роботи підрядникові на підставі акту виконаних робіт.
Тож, підписавши усі необхідні документи, у жовтні та протягом грудня минулого року відділ освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету перерахував ТОВ «Будівельна компанія «Семат» 7 112 240,48 грн.
Станом на середину січня 2017 року, вже після здійснення усіх платежів, будівельні роботи на об’єкті будівництва ще тривали. Ось який вигляд мав тоді критий басейн у Золотоноші.
Це дало підстави слідству вважати, «що посадові особи відділу освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету за попередньою змовою з посадовими особами та ТОВ «Будівельна компанія «Семат» здійснили розтрату коштів місцевого та державного бюджетів під час проведення робіт на об’єкті».
На початку квітня за цими фактами було внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України. Санкція цієї частини статті передбачає покарання: обмеження волі від трьох до п’яти років або позбавлення волі від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.
Кількома днями пізніше слідчий суддя Придніпровського районного суду ухвалив надати дозвіл слідчому в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області на доступ до документів податкової звітності ТОВ «Будівельна компанія «Семат».
Громадська антикорупційна експертиза результатів державних тендерів України незадовільно оцінила репутацію виконавця.
Як вже повідомляв «Ні корупції!», ТОВ «Будівельна компанія «СЕМАТ» займалася благоустроєм території Національного заповідника «Батьківщина Т.Шевченка» в с.Шевченкове Звенигородського району на замовлення Департаменту капітального будівництва Черкаської облдержадміністрації. Чиновники з департаменту у 2013-2014 рр., зловживаючи своїм службовим становищем, погодили акти із завищеними обсягами та вартістю виконаних робіт на 5 об’єктах області, у тому числі Шевченківського національного заповідника в місті Каневі та Національного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка”, чим спричинили державі збитки на суму понад чотири мільйони гривень.
За даними Текстів, товариство «Семат» протягом майже двох років років (з кінця 2014 до грудня 2016 року) отримало дев’ять підрядів на майже 17 млн грн.
Як ми вже повідомляли, ця кримінальна справа на рахунку товариства не перша.
Основним видом діяльності «Будівельної компанії «СЕМАТ» є будівництво житлових і нежитлових будівель. Засноване підприємство майже шість років тому у смт. Макарів Київської області. Засновником і першим керівником товариства є СЕРГІЙ ТОДОРОВИЧ . Нині ТОВ керує Людмила Мельник.
До всього, роботи з технічного нагляду щодо об’єкту здійснювало приватне підприємство “Техногравіс”. Першою керівницею була Леся Дмитренко. Згідно з даними YouControl, вона також є його засновницею.
Згадана пані – дружина заступника директора департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА, начальника управління містобудування та архітектури цього департаменту Василя Дмитренка.
Угоду про здійснення технагляду вартістю у 128 тисяч гривень грандіозного будівництва з “Техногравіс” підписали у листопаді 2016. Договір одразу ж розірвали. Причини – незавершене будівництво об’єкту.
Зрештою, у квітні цього року уклали нову угоду на технагляд, зменшивши очікувану вартість послуги з 171 386 до 134 000 гривень.
В анотації до грандіозного для містечка проекту побудови басейну сайт Мінрегіон буду писав: «Формування позитивного іміджу міста Золотоноші – головне завдання, яке стоїть перед владою та громадськістю на сьогоднішній день. Тут важливою умовою є поєднання інтересів бізнесу з інтересами міста, що стає основою для взаємовигідного співробітництва та створює систему заходів, які забезпечують сприятливі умови для вкладання коштів.»
Згідно зі статистикою, у гімназії, де за 7,5 мільйонів гривень будують басейн, навчається до шести сотень дітей, серед яких – сини голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка.
Територіальне розташування басейну у березні минулого року пояснив у коментарі місцевому виданню «Прочерк» міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.
«Проект уже готовий, і я розраховую, що до кінця року в місті буде перший бассейн. …Хоча він буде при гімназії, але ми свідомо пішли на певне збільшення кошторису, щоб у неурочний час цим басейном могли користуватися (головним чином, на платній основі, бо його треба утримувати) жителі міста», – цитує міського голову видання.