Як, зазвичай, вчиняє людина, що хоче відкрити власну справу? Хтось запустить стартап, що злетить, інший купить франшизу, яку згодом масштабує в національному масштабі, третій придбає готовий бізнес, що вже працює. Простіше кажучи, варіантів існує чимало. Проте, Павло Бартковський та його компанія «Українські Хімічні Технології» розпочали свою бізнесову діяльність в геть інший спосіб.
В далекі вже сьогодні 2000-ні, пан Бартковський починав свій трудовий шлях в якості керівника фірми-дилера одного відомого українського виробника. Що це була за компанія, яка її подальша доля та чи існує вона сьогодні, ми обов’язково поговоримо з вами в одному з наступних дописів, а поки ж повернемось до героя нашої оповіді. Спритний директор Павло, якому довіряв власник і засновник компанії ТОВ «Хімпроєкт», вирішив стати, як писав один іноземний класик «царицею морською», а простіше кажучи, віджати у свого шефа всіх його ключових клієнтів. В якості першого кроку по реалізації цього нехитрого задуму, Бартковський, який мав доступ до печаток та решти конфіденційної інформації, переоформив корпоративні номери телефонів на свою нову ТОВку та перетягнув на свій бік кількох ключових менеджерів. Далі залишалось лишень розіслати своїм основним клієнтам листи в яких йшлося про те, що фірма тепер має назву…
Дійсно, нащо засновувати щось своє з нуля, розкручувати новостворену компанію, ризикувати, якщо можна просто вкрасти готовий налагоджений бізнес в людини, яка довіряла тобі. Саме так починався нечистий шлях Павла Бартковського на ринку очисників.
Основними засадами ведення бізнесу, нарощування продажів та розвитку «УкрХімТеху» від перших днів і до сьогодення була та залишається тотальна корупція серед осіб, що приймають рішення. Зокрема, коли йдеться про м’ясокомбінати – це, як правило, ветеринарні лікарі. Тож, будь-якому власнику м’ясопереробного бізнесу можна було б порадити перевірити, а чи, раптом, не протягує якийсь щур цього постачальника продукції сумнівної якості на ваше виробництво.
Ба більше, менеджери «Українських Хімічних Технологій» не просто не приховують факту недоброчесної конкуренції та використання корупційних методів впливу, а, навіть, пишаються цим. Почути від клерків Бартковського хизування такого плану можна, в тому числі й на фахових конференціях перед аудиторією, яка складається більше ніж з сотні осіб. Лихі гроші, схоже, геть захмарили здоровий глузд та залишки сумління «УкрХімТех»-івців.
«Вирахувати» посіпак Бартковського, до речі, абсолютно не є проблемою. Достатньо найпростішого порівняння закупівельних цін одного й того ж продукту між кількома м’ясопереробними підприємствами, які мають приблизно однакові обсяги виробництва.
Суттєва різниця в ціні і є тією корупційною рентою або простішою мовою – «відкатом», який сплачує Павло Бартковський до кишень нечистих на руку осіб, що приймають рішення.
Корумповані ж співробітники харчопереробних виробництв, своєю чергою, віддячують Бартковському тим, що за жодних умов не допускають на свої підприємства інших виробників миючих засобів, навіть коли вони пропонують нижчі ціни та вигідніші умови співробітництва.