Херсонська обласна державна адміністрація планує укласти договір з компанією на буріння 8 свердловин для двох сіл, які не мають води після підриву росіянами Каховської ГЕС. На це хочуть витратити майже 40 млн грн, а майбутню підрядну компанію ловили на обмані держави задля перемоги в тендері.
У вересні 2024 року Департамент розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації розмістив закупівлю у Prozorro. У цьому оголошенні департамент шукав підрядника, який пробурить вісім артезіанських свердловин для забезпечення водопостачання для двох сіл на Херсонщині. Ці населені пункти мають проблеми з водою після підриву росіянами Каховської ГЕС.
Свердловини хочуть бурити в селах Червоний Маяк та Новорайськ. Колишній голова Новорайської сільської територіальної громади Олександр Шокуров давав інтерв’ю для медіа, де розповідав, зокрема, про проблеми з водою у регіоні.
«Вода у нас до повномасштабного російського вторгнення подавалася за допомогою звичайних глибинних насосів і з артезіанських свердловин. Загалом у нас їх на території громади було 15. На сьогодні після підриву греблі Каховської ГЕС у нас в деяких населених пунктах (Монастирське, Червоний Маяк, Крупиця, частково – Новорайськ і Костирка) є проблеми з водопостачанням», — казав Олександр Шокуров.
Також Шокуров казав, що у них внаслідок повені повністю вийшли з ладу дві свердловини. Потім в літньо-осінній період відбувалось дуже незначне, але зниження дебету води в артезіанських свердловинах на територіях Новорайска, Костирки, Червоного Маяка, Монастирського і Крупиці. З настанням зими рівень стабілізувався, навіть інколи він підвищується. Зараз ситуація з артезіанськими свердловинами більш-менш стабілізована.
Позмагатися за можливість бурити нові свердловини прийшла тільки одна компанія — ТОВ «АБЗ Промбуд». Компанія запропонувала за свої послуги 38,7 млн грн, і вона була єдиною учасницею закупівлі, тому з нею планують укладати договір.
Очільниця Департаменту розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації Світлана Васіна пояснила у коментарі Слідству.Інфо, що села, де буритимуть свердловини, часто обстрілюють, через що мало компаній готові зайнятися такою небезпечною роботою.
До слова, компанію ТОВ «АБЗ Промбуд» у липні 2024 року оштрафували за обман державного замовника, щоб отримати підряд.
До повномасштабного вторгнення Росії в Україну однією з умов, щоб закупівля відбулась, була наявність конкуренції, під час якої учасники тендеру зменшують вартість своїх пропозицій, а держава економить кошти. Деякі бізнеси намагаються обійти цю умову та йдуть на аукціон з пов’язаними компаніями, щоб імітувати цю конкуренцію.
Саме за таку імітацію Антимонопольний комітет України (АМКУ) й оштрафував ТОВ «АБЗ Промбуд» та ТОВ «Перша спеціалізована будівельна компанія» на 272 тисячі гривень.
Очільниця Департаменту Світлана Васіна у коментарі Слідству.Інфо сказала, що зараз ТОВ «АБЗ Промбуд» оскаржує рішення АМКУ і поки немає рішення суду, то з підприємством можна укладати договір.
Згідно з інформацією з YouControl, ТОВ «АБЗ Промбуд» з’явилось на ринку у 2009 році. Компанію заснувала Ольга Гудзь, а зараз бізнесом володіють та керують Сергій та Тетяна Колоси.
З 2016 року ТОВ «АБЗ Промбуд» заробила на виконанні державних підрядів понад 1 млрд грн.