
Він сприймає нову посаду як виклик, додаючи, що потенційна поразка буде сприйнята окремими групами впливу як факт, що міжнародні конкурси — бутафорія.
Новий голова Державної митної служби Орест Мандзій запевнив, що за час його перебування на посаді — з 10 квітня — йому ще жодного разу не дзвонили з рекомендаціями щодо кадрового призначення або натяками на реанімацію попередніх практик, “які всіх влаштовували”.
Він вважає, що робота детективом Національного антикорупційного бюро стала запобіжником щодо таких пропозицій, розповів Мандзій під час інтерв’ю “Цензор.нет”.
“Я усвідомлюю, що коли співробітник НАБУ, у підпорядкуванні якого було 17 осіб, очолив структуру, де близько 10 тисяч співробітників — це значний виклик. У тому числі й репутаційний для бюро. Розумію, що моя поразка буде сприйнята окремими групами впливу як доказ того, що практика конкурсів із залученням міжнародників — це непотрібна бутафорія, марне використання коштів, черговий провальний проєкт”, — перелічив Мандзій.
Тому для нього важливо побудувати митницю, “яку ми насправді хочемо бачити”, і в якій буде поєднання сервісної, фіскальної та правоохоронної функцій.