Боротьба за ПрАТ “Білицький завод “Теплозвукоізоляція” – підприємство, точніше промислову зону площею в понад 5 гектарів, що від нього залишилася, у селі Коцюбинське, обростає новими скандальними подробицями. Як вдалося з’ясувати, місяць тому за підтримки та ініціативи адвоката Віталія Титича керуючим санацією підприємства було призначено обвинуваченого в корупції В’язовченка Анатолія Михайловича.
Відповідне рішення було прийнято ухвалою Господарського суду Київської області від 25.04.2023 р, в результаті якої відсторонено арбітражного керуючого Лахненка Є.М. від виконання повноважень керуючого санацією у справі № Б8/180-10; призначено керуючим санацією ПрАТ «Білицький завод «Теплозвукоізоляція» арбітражного керуючого В’язовченка А.М.
Цим же рішенням із процесу були “викинуті” комітет кредиторів, завдяки якому підприємство змогло розрахуватися з усіма, та інвестор Олег Завертайло.
Це призначення, на думку учасників процесу, зокрема інвестора Олега Завертайло, не обійшлося без втручання колишнього координатора Громадської ради доброчесності Віталія Титича. Як адвокат Титич використовує в боротьбі за ПрАТ “Білицький завод “Теплозвукоізоляція” Верховний суд та Раду доброчесності, ми писали раніше.
Арбітражний керуючий чи шахрай і корупціонер?
Анатолій В’язовченко (з 25 квітня 2023 року) – керуючий санацією ПрАТ “Білицький завод “Теплозвукоізоляція”. Відповідне рішення прийняв суддя Господарського суду Київської області Наріжний Сергій Юрійович. Рішення було прийнято після активних наполягань з боку активіста-адвоката Віталія Титича, що саме В’язовченко має бути новим керуючим санацією, а не арбітражний керуючий Лозовський, якого рекомендував комітет кредиторів.
Цитата з рішення суду:
В судовому засіданні представник ОСОБА_1 адвокат Беніцька В.І. підтримала кандидатуру арбітражного керуючого Лозовського В.М. для призначення керуючим санацією у даній справі про банкрутство, зокрема посилаючись на протокол зборів комітету кредиторів від 24.03.2023 р., відповідно до якого комітетом кредиторів погоджено вказану кандидатуру.
В судовому засіданні представник учасників у справі громадянина Швеції ОСОБА_2 та громадянина України ОСОБА_3 адвокат Титич В.М. заперечив проти кандидатури арбітражного керуючого Лозовського В.М., оскільки вимоги кредиторів є погашеними, що унеможливлює прийняття такими особами будь-яких визначальних для провадження у справі про банкрутство рішень, отже прийняте «комітетом кредиторів» рішення про погодження будь-якої кандидатури арбітражного керуючого для призначення у справі про банкрутство не має правових наслідків.
В той же час адвокат Титич В.М. підтримав кандидатуру арбітражного керуючого В’язовченка А.М. для призначення у даній справі про банкрутство.
Але ж як Анатолій Вʼязовченко може керувати санацією боржника, коли у кримінальному провадженні No 42020000000000304 від 19.02.2020 найбільш порядний, відповідальний кандидат вже є обвинувачуваним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 368-4, ч. 3 ст. 369-2 КК України (справа No 757/23898/20-к).
Від 06.07.2015 р. Анатолій В’язовченко був призначений арбітражним керуючим “Київської аграрно-кредитної спілки “СЕНАТЕК” ЄРДПОУ 25895506. А в травні 2020 року вимагав на цій посаді хабар в розмірі 10 тисяч доларів.
Далі, щоб не бути голослівними, цитата з ухвали суду:
Так, 26.05.2020 арбітражний керуючий Київської аграрно-кредитної спілки «СЕНАТЕК» ОСОБА_4 (Анатолій В`язовченко – ред.) реалізовував свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, з метою власного збагачення висунув вимогу ОСОБА_12 про необхідність передачі йому 10 000 доларів США для припинення ним претензійно-позовної роботи, а саме відмови від позову у справі № 910/5716/19, яка перебуває на розгляді Господарського суду м. Києва, про визнання факту набуття майна без достатньої правової підстави, реєстраційного акту нечинним та зобов’язання вчинити дію щодо об’єкту незавершеного будівництва, який знаходиться за адресою: м. Київ, пр-т. Науки, 66-70.
Більше деталей можна дізнатися в ухвалі Печерського суду міста Києва від 10 червня 2020 року.
Злодія, нехай і поки що без остаточного судового рішення, призначають керувати чужим майном. Про те, що В’язовченко з’явився у процесі невипадково, свідчить той факт, що заява про згоду на участь у даній справі про банкрутство надійшла від нього 03.04.2023 р. – менше, ніж за три тижні до призначення. В судовому засіданні його кандидатуру підтримав колишній член Громадської ради доброчесності Віталій Титич. Про його особистий інтерес у цьому процесі ми вже писали раніше тут.
Попри заявлену відсутність конфлікту інтересів, бачимо, що Анатолій В’язовченко в цьому процесі – людина Віталія Титича, який зацікавлений в 5 гектарах землі ПрАТ “Білицький завод “Теплозвукоізоляція”. Ціна питання – мільйони, тож чи діятиме в законному руслі арбітражний керуючий, що вже “спалився” раніше – питання риторичне.
Суддя недоброчесний тільки, коли рішення не на користь “перевіряючого”
Суддя Сергій Наріжний був звинувачений у недоброчесності і прийнятті рішень за наявності конфлікту інтересів Віталієм Титичем.
Тричі в 2017 р. та один раз у 2019 р. Громадська рада доброчесності складала висновок про невідповідність судді Господарського суду Київської області Наріжного Сергія Юрійовича критеріям доброчесності та професійної етики.
Цитуємо документ підписаний координатором ГРД, тобто Віталієм Титичем:
Таким чином, Кандидат в період з 1.01.2015 по 31.12.2016 розглядав 9 справ за участі працівників юридичної фірми “Алєксєєв, Боярчуков та партнери”, яка в цей же період виплатила дружині кандидата дохід у розмірі понад 15 млн грн. Детальніше тут.
Але, попри такий бекграунд, Віталій Титич, який використовує свою колишню посаду і нинішні зв’язки для тиску на суддів, не вимагає відводу судді Наріжного. Схоже, доброчесність – як монета, якщо рішення буде не на користь Титича – можна буде про неї згадати.
Але є ще один конфлікт інтересів, який пояснює призначення потрібного Титичу керуючого санацією із подальшим виключенням з процесу ради кредиторів та інвестора Завертайла.
Ще більш парадоксальною стає ця ситуація, враховуючи, що 10 червня 2020 року, коли Анатолію В’язовченку обирали запобіжний захід, то поручитися за нього прийшов народний депутат від “Слуги народу” Тарас Тарасенко.
Тарасенко спеціалізується на банкрутстві і дуже близький із засновниками юридичної фірми “Алєксєєв, Боярчуков та партнери” – народним депутатом України Сергієм Алєксєєвим та Сергієм Боярчуковим, який є головою Ради арбітражних керуючих Києва. Сам В’язовченко в інтерв’ю розповідав, що звернувся за допомогою після затримання до юридичної компанії “Алєксєєв, Боярчуков та партнери”, що говорить про їх близькість.
Суддя Сергій Наріжний буде продовжувати розглядати питання у справі про банкрутство ПрАТ “Білицький завод “Теплозвукоізоляція”. Якщо його дружина і далі співпрацює з юридичною фірмою Алєксєва, який готовий був поручитися за В’язовченка – маємо очевидний конфлікт інтересів керуючого санацією. І це ми ще не дізналися імені племінниці судді Наріжного, яка за інформацією наших джерел теж працює в “Алєксєєв, Боярчуков та партнери”.
Наразі інвестор та комітет кредиторів оскаржують рішення про вилучення їх із процесу і призначення нового керуючого санацією. А от Віталій Титич, завівши “свого” керуючого санацією і, судячи з усього, “свого” суддю, веде себе в залі суду не як адвокат, а як диригент, який вказує, які рішення має приймати суддя. Щоб не бути суб’єктивними, пропонуємо вам послухати судове засідання від 30 травня, де Віталій Титич роздає вказівки судді Сергію Наріжному.