Державне бюро розслідувань повідомило про підозру севастопольським “беркутівцям” за знущання над активістами Майдану під час окупації Криму. Вони також допомагали агресору захопити український півострів.
Серед тих, хто отримав підозру, зокрема чотири співробітники севастопольського “Беркута”, включно з командиром взводу. Про це повідомили в ДБР та Офісі генпрокурора.
“ДБР повідомило про підозру ще чотирьом співробітникам севастопольського “Беркута”, у тому числі командиру взводу. Вони втекли зі зброєю та пішли на службу до окупанта. Зокрема, допомагали агресору захопити Крим та знущалися з активістів “Майдану” та українських журналістів на блокпостах”, – йдеться в повідомленні.
Зрадники у 2013-2014 роках разом зі спецпризначенцями інших підрозділів “Беркута” брали участь у силовій протидії мирним акціям протесту в Києві. Екскомандир навіть хвалився в ЗМІ про свою участь у розстрілі беззбройних активістів Майдана.
За його безпосередньою участю було:
– вбито 3 учасників акцій протесту,
– завдано тяжкі тілесні ушкодження 15 громадянам,
– середньої тяжкості – 60 громадянам,
– легкі тілесні ушкодження – 126 громадянам.
Підозрювані в останні дні колишнього режиму разом зі своїми колегами охороняли Адміністрацію президента України та в ніч з 20 на 21 лютого 2014 року додатково отримали 40 автоматів Калашникова. Після втечі експрезидента та перемоги Революції Гідності зловмисники зі зброєю повернулися до Севастополя.
В Криму вони перейшли на бік ворога і допомагали Росії в окупації півострова. Вони носили українську форму та патрулювали блокпости на дорогах, що вели до півострова. Вони оглядали транспортні засоби, перевіряли документи у тих, хто прямував до та з Криму, не допускали міжнародних спостерігачів, журналістів, правоохоронців та військових, чим допомогли Росії тимчасово окупувати Крим.
На одному з таких блокпостів вони незаконно затримали активістів Майдана та журналістів. Після знущань за їхні патріотичні погляди, “беркутівці” передали їх російським військовим. Завдяки висвітленню цієї ситуації у ЗМІ полонених через кілька днів було звільнено.
За сприяння агресору у захопленні частини суверенної території України підозрювані отримали посади в окупаційних органах влади та російське громадянство.
Їм інкриміновано посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, державна зрада, а також заволодіння вогнепальною зброєю шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем (ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 262 КК України). Слідство клопотатиме про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.