Ексголова внутрішньої безпеки СБУ Андрій Наумов підозрюється у шахрайстві в особливо великих розмірах.
Про це йдеться у тексті підозри Офісу генпрокурора.
У березні 2018 року Наумова призначили директором ДП «Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження» (ДП «ЦОТІЗ»). Він мав працювати на посаді 5 років.
Але у наступному травні Наумов захотів відновити кар’єру в правоохоронних органах і, зокрема, реалізуватися на керівних посадах, які заміщаються офіцерським складом . Йому стало відомо про вакантну посаду в Центральному управлінні СБУ.
Однак грошове забезпечення на новій посаді було значно меншим, аніж директора держпідприємстві. За версією слідства, Наумов обманув бухгалтерів ДП «ЦОТІЗ», щоб, працюючи в СБУ, зберегти за собою зарплату директора держпідприємства.
Наумов звернувся із заявою на ім’я голови СБУ про зарахування його на військову службу. Хоча він не призивався на військову службу, не перебував у запасі чи резерві відомства, не був мобілізований і значився на військовому обліку в Деснянському районі Києва. Укладення контракту на військову службу є особливим видом трудового договору за основним місцем роботи, де особа буде отримувати постійну зарплату. Однак Наумов вирішив, що може скористатися гарантіями для військовослужбовців, які преедбачені ст.119 Кодексу законів про працю.
Наумов подав голові Держагенства з управління зоною відчуження заяву про увільнення його від виконання обов’язків голови ДП «ЦОТІЗ», але зі збереженням за ним як військовослужбовцем цієї посади та середньої зарплати. Цю заяву задовольнили, а Наумов ще навіть встиг як директор держпідприємства доручити бухгалтерам зберегти йому середній заробіток на період військової служби в СБУ.
З червня Наумов почав обіймати посаду заступника начальника головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ. Був звільнений із відомства у липні 2021 року.
Працюючи в СБУ, він ще понад півтора року щомісячно отримував зарплату директора ДП «ЦОТІЗ» — усього 3,3 млн гривень. Тепер йому інкримінується шахрайське заволодіня цими коштами.
У червні цього року повідомлялось, що екскерівник головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрій Наумов міг збирати та передавати російським спецслужбам дані, що становлять державну таємницю, зокрема, щодо систем безпеки зони відчуження ЧАЕС. Державне бюро розслідувань почало перевірку можливої державної зради в діях Наумова.
Наумов виїхав з України у ніч проти 24 лютого, за кілька годин до повномасштабного вторгнення.