Хто зливає фірмам сім’ї зрадників Фісталь мільярди з бюджету і хто прикриває їхню діяльність?


Як повідомила прес-служба Нацполіції, у Германа Фісталь, співвласника компанії «Автоспецпом», днями було проведено обшуки. Причиною стало невиконання контракту на постачання автомобілів швидкої допомоги, за які з держбюджету фірмі було перераховано понад мільярд гривень.

Як заявили в Нацполіції, у 2021 році ТОВ «Автоспецпром» виграло понад 90% замовлень держпідприємства на постачання «швидких» на суму понад 1,3 млрд. грн. Але минуло два роки, а автомобілів немає, як і грошей, перерахованих у рахунок їхньої оплати.

Що цікаво – новина про обшуки зникла як з першоджерела, так і з деяких ЗМІ, які її розмістили. Що наводить на цікаві думки та підказує, що наслідків для сім’ї Фісталь, яка є власником ТОВ «Автоспецпром», не буде.

ТОВ «Автоспецпром» входить до групи братів Фісталі – Володимира та Германа, які є дуже непублічними бізнесменами, хоча вже понад 20 років одержують мільярдні контракти від держави.

У зв’язку з мільярдним контрактом та зникненням новини про обшуки дуже цікавою виглядає інформація про те, що фірми Фісталей виграють державні підряди не один рік поспіль, а цьому процесу не заважає той факт, що родина Фісталів пов’язана з так званою «ДНР» та Оппоблоком.

В Опозиційному блоці покровителем Фісталів є Тетяна Бахтєєва, завдяки якій фірми сімейства отримують держконтракти у сфері медицини протягом більш ніж 20 років. орден “Герой праці ДНР”.

Це звання він отримав за лікування бурятського танкіста Доржі Батомункуєва, якого рятував від опіків у своєму опіковому центрі у Донецьку. Історія цього бурята свого часу наробила багато галасу і породила велику кількість мемов про «бурятських танкістів». Цього ж буряту в опіковому центрі Еміля Фісталя відвідав Йосип Кобзон, фото трійці – Фісталь, Кобзон та Батомункуєв облетіли сторінки ЗМІ, а російська пропаганда роздмухала з цього справжню істерику.

2017 року Еміль Фісталь став «Людиною року» на території так званої «ДНР». Загалом перелік заслуг цього «Героя ДНР» просто вражає. Особливо на тлі успіхів у бізнесі в Україні.

Все це не заважає йому разом із синами пиляти бюджети двох країн – Росії, де він веде наукову діяльність та паспорт якої він отримав минулого року, та України, де завдяки його зв’язкам фірми його дітей одержують мільярдні держконтракти.

Так, у 2022 році, вже після початку повномасштабної війни, Департамент охорони здоров’я КМДА уклав із ТОВ «Артоніка» кілька контрактів на загальну суму 100,1 мільйона гривень.

Формально засновником і бенефіціаром ТОВ «Артоніка» вважається Світлана Миколаївна Курченко.

Проте Світлана Курченко водночас є керівником ТОВ «Автоспецпром», у якому відбулися ті самі загадкові обшуки, згадки про які тепер так ретельно чистяться.

Хто допоміг фірмі братів Фісталь у 2022 році, коли патріарх сімейства Еміль Фісталь погрожував Україні «новим Нюрнберзьким трибуналом» за «геноцид народу ДНР», невідомо. Але відомо, що з 2017 року ТОВ «Артоніка» отримало 200 державних замовлень на суму 903,84 мільйона гривень. Найбільший замовник – Департамент охорони здоров’я КМДА, з яким підписано 15 угод на 233,37 мільйона гривень.

Ще одна фірма сім’ї Фісталей – ТОВ «Альянс-2013» – за останні кілька років уклала 254 договори з державою на 549,86 мільйона гривень. Найбільший замовник – держпідприємство «Укрмедпроектбуд», з яким укладено 3 договори на загальну суму 121,98 мільйона гривень. Департамент охорони здоров’я КМДА з ТОВ «Альянс-2013» уклав раніше 24 договори на 54,18 мільйона гривень на постачання різного медобладнання.

Формально фірмою володіє така собі Жанна Анатоліївна Левицька.

Але ж вона є керівником ТОВ «Український центр медичних технологій» (перебувати у стані припинення) з групи братів Германа та Володимира Фісталь.

Все це відбувалося після 24 лютого 2022 року. Коли російські танки стояли під Києвом. А патріарх і засновник навколомедичного бізнесу сімейства Фісталь, Еміль Фісталь, урочисто отримував паспорт російської федерації. І погрожував Києву карами небесними за «братовбивчу війну, яку той розв’язав».

А тепер відбувається таке: інформація про обшуки у власника ТОВ «Автоспецпром» Германа Фісталя, який отримав від України у 2021 році 1,3 мільярда гривень за постачання автомобілів швидкої допомоги, яких немає і не буде, починає активно зникати з новин. І не лише із ЗМІ, а й із першоджерела – сайту НПУ.

І виникає багато неприємних питань. Наприклад – хто і навіщо покриває фірму, що належить сім’ї відвертого зрадника? Хто зливав до рук фірм сім’ї Фісталів мільярди гривень напередодні масштабного вторгнення? Хто продовжував це робити прискореними темпами після його початку?

Хто ця людина чи хто ці люди? І за які такі пряники він чи вони це роблять? А судячи з тієї оперативності, з якої зникла інформація з сайту поліції і за тими сумами, які зливалися і зливаються фірмам Фісталей, дах у них потужний.