На жодного з топ-менеджерів найбільшого російського військово-промислового концерну “Алмаз-Антей”, включаючи генерального директора, поки не було накладено ані українських, ані західних санкцій. Концерн відомий у світі передусім як виробник крилатих ракет “Калібр”. Загалом спеціалізується на виробництві протиповітряної, протиракетної оборони, а також зенітно-ракетних комплексів.
Про це повідомляє група аналітиків Trap Aggressor, які здійснюють моніторинг запроваджених санкцій проти росії.
Натомість сам концерн “Алмаз-Антей” знаходиться під санкціями США, ЄС, Британії, України, Канади, Швейцарії і інших учасників санкційної коаліції проти рф.
До складу концерну також входять понад 60 військових підприємств які виробляють таке військове обладнання, як комплекси ППО С-300, С-400, С-500, зенітні ракетні комплекси Бук-М2, Бук-М3, комплекси ППО малої дальності ОСА-АКМ, Тор-М1, Тор-М2, які активно використовуються у загарбницькій війні проти України.
Водночас під санкції США, Європейського Союзу, Великої Британії, України та інших країн поки не потрапили генеральний директор концерну “Алмаз-Антей” Ян Новіков; генеральний конструктор Павєл Созінов, заступник генерального директора з науково-технічного розвитку Сєргєй Друзін, а також решта топ-менеджерів концерну.
Ян Новіков увійшов до керівного складу концерну через 2 роки після обрання Владіміра Путіна президентом рф, – тоді він став заступником генерального директора “Алмаз-Антею”. Посаду генерального директора концерну Новіков отримав у 2015 році.
Через 5 місяців після початку повномасштабного вторгнення в Україну Новіков отримав з рук міністра оборони рф Сєргєя Шойгу звання героя росії за “видатний внесок у забезпечення обороноздатності РФ, розробку та створення сучасних зразків озброєння, військової та спеціальної техніки”.
Згідно з даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем світу SIPRI, обсяг продажу зброї концерном “Алмаз-Антей” у 2020 році склав 6,04 млрд доларів, що вивело його на 17-те місце у списку найбільших військово-промислових компаній світу. Згідно з рейтингом SIPRI “Алмаз-Антей” є найбільш успішною компанією росії у цій галузі.
На початку липня видання Reuters повідомило, що майже три десятки керівників російських військових компаній та щонайменше 14 роскомпаній, які виготовляють зброю, не потрапили під санкції Сполучених Штатів, Євросоюзу чи Великої Британії.
Нагадаємо, раніше Trap Aggressor повідомляли про те, що 8 із 9 керівників оборонного гіганта “Ростех” не перебувають під санкціями ЄС і партнерів.
Матеріал створений у межах проєкту IWPR за підтримки Європейського Союзу та МЗС Норвегії.