Міністерством культури «керує» людина, яка обожнює випивку за кермом


Ростислав Карандєєв має чимало скелетів у шафі.

Тимчасово виконуючий обов’язки міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв їздить на незадекларованому авто та неодноразово отримував штрафи за порушення правил дорожнього руху, у тому числі за керування у нетверезому стані. Як передає “Українська правда” , про це пише “Слідство.Інфо” з посиланням на дані Єдиного державного реєстру судових рішень та головного сервісного центру МВС.

“На початку серпня 2023 року, вже після призначення на посаду виконувача обов’язків міністра культури, на Ростислава Карандєєва відкрили виконавче провадження про стягнення штрафу за порушення правил дорожнього руху, – пише видання. – Ще одне виконавче провадження було відкрито у 2019 році. Стягувачем в обох У випадках є Управління патрульної поліції у місті Києві”.

У розмові з журналістами сам Карандєєв нечітко пояснив, що отримав штраф нібито “за паркування у невстановленому місці”. На питання чому в.о. міністра одразу не сплатив штраф, він відповів, що просто не встиг.

Як пояснив приватний виконавець Валерій Притуляк, коли відбувається порушення правил, людина має два тижні, щоб сплатити штраф самостійно. Далі цим опікується Державна виконавча служба. “Якщо людину залучають до адмінвідповідальності за неправильне паркування, то штраф виписують на власника авто”, – пояснив він.

Водночас, за інформацією головного сервісного центру МВС, нині ні Ростислав Карандєєв, ні його дружина Олена Карандєєва не є власниками транспортних засобів.

В особистому листуванні з журналістами Ростислав Карандєєв підтвердив, що машина, на якій він їздить, належить його тестеві і цю машину їм із дружиною нібито подарували на весілля.

У Єдиному реєстрі боржників журналісти не знайшли підтвердження слів Карандєєва про те, що він отримав штраф саме за неправильне паркування. За словами експерта, за неправильне паркування штраф виписують на власника автомобіля (ким Карандєєв не є).

Журналісти також дізналися, що ще у липні 2012 року Карандєєв, перебуваючи за кермом, не дотримувався безпечної дистанції та зіткнувся з іншим автомобілем. За це він одержав штраф у розмірі 340 гривень.

Окрім того, перебуваючи на посаді заступника міністра у березні 2015 року, він керував автомобілем у нетверезому стані. Під час судового засідання чиновник не визнав себе винним, але суд за це правопорушення таки позбавив чоловіка прав водія на рік.

“Журналісти перевірили інформацію в судовому реєстрі і з’ясували, що Ростислав Карандєєв не оскаржив рішення про позбавлення посвідчення водія – тобто він рік не мав права керувати автомобілем. Однак сам чиновник пам’ятає цю ситуацію не дуже чітко”, – йдеться в розслідуванні.

Карандєєв у розмові з журналістами сказав, що не задекларував машину, нібито подаровану дружині її батьками на весілля у грудні 2019 року, бо на момент початку користування транспортом “декларування припинилося”. До листопада 2020 року голова Мінкульту їздив іншим авто – Honda CRV 2004 року, але цей автомобіль, за словами чиновника, потрапив у ДТП і отримав серйозні пошкодження.

У декларації Карандєєва за 2019 рік журналісти не знайшли жодної згадки ні про подароване на весілля авто, ні про пошкоджене в ДТП “Хонда”. Конкретної відповіді, чому чиновник не задекларував транспорту, журналісти не почули.

“Я взагалі не сильно користувався машиною. Запитував у НАЗК – вказувати чи не вказувати, було зазначено, що все залежить від того, скільки часу я нею користуюся. Це авто батьків моєї колишньої дружини Алли, машина не була постійно в моєму користуванні. Знову ж таки – поїхати на дачу, до батьків чи ще кудись – мені сказали, що це не критично. Якщо авто є у власності. Можна і не вказувати”, – пояснив голова Мінкульту.

Юрист Центру протидії корупції Вадим Валько каже, що якщо машиною користувалися систематично, її потрібно декларувати. “На той час було роз’яснення НАЗК, що якщо суб’єкт декларування не користується майном станом на 31.12 звітного періоду, то й вказувати в декларації актив не потрібно. Однак це роз’яснення суперечило статті 46 Закону і згодом взагалі було скасовано”, – пояснив експерт.