За останні десять днів поліція викрила 20 осіб у різних регіонах країни, які займалися протиправною діяльністю. Серед них посадовці ВЛК, МСЕК та навчальних закладів. За гроші вони допомагали чоловікам призовного віку уникнути служби в ЗСУ.
Це повідомляє Нацполіція.
Ці 20 осіб є фігурантами у 15 випадках ухилення від призову. На теперішній час всім оголошено підозри.
За даними слідства, вартість їхніх послуг для чоловіків призовного віку становила від 500 до 12 000 доларів. За ці гроші вони виготовляли фіктивні медичні довідки, оформлювали інвалідність, фіктивно одружували з жінками з інвалідністю, змінювали дані в ТЦК для відстрочення призову, працевлаштовували на підприємства критичної інфраструктури для бронювання, а також зараховували до закладів вищої освіти, зокрема іноземних.
Правоохоронці проводили слідчі дії у Закарпатській, Житомирській, Сумській, Волинській, Тернопільській, Вінницькій, Хмельницькій, Одеській, Черкаській, Харківській областях і Києві.
“Наприклад, вартість фіктивних медичних довідок з висновком про групу інвалідності становила від 2 000 до 12 000 доларів, зміна облікових даних та отримання відстрочки від мобілізації – до 5 000 доларів, а “студентський квиток” – до 1 500 євро”, – зауважив начальник Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції Андрій Рубель.
Наприклад, на Хмельниччині затримали заступницю голови ВЛК та лікаря підстанції екстреної меддопомоги. Вони допомагали чоловікам призовного віку отримати групу інвалідності, щоб уникнути призову до ЗСУ. Неправомірна вигода становила від 3000 до 8000 доларів.
На Закарпатті викрили ректорку, експроректора університету та працівника ВСП, які за 1500 євро надавали статус “студента” в українських та іноземних університетах, а ще за 500-1000 доларів – відстрочку від мобілізації. Наразі 225 “студентам” скасували раніше видані відстрочки.
У Києві затримали кандидата наук, котрий за 10 000 доларів обіцяв допомогти з бронюванням через працевлаштування до організації з розмінування.
В Одесі виявили особу, яка організовувала фіктивні шлюби з жінками з інвалідністю за 10 000 доларів.
Поліція вилучила у організаторів та учасників корупційних схем приблизно 23 000 000 грн у різних валютах, а також інші докази протиправної діяльності.