На прохання самого очільника КМВА кияни не забарилися, і відгукнулися, повідомивши про одну з відомих їм схем виведення землі з комунальної власності: у ній фігурує батько самого голови військової адміністрації міста.
Про це пише Інформатор.
У будь-якому розслідуванні найголовніше – не вийти на самого себе: саме такий вигляд має історія з колишнім туалетом, що став рестораном у Маріїнському парку. І поки очільник КМВА Тимур Ткаченко оголосив полювання на “туалетні” схеми виведення землі з комунальної власності, у місті виявилися об’єкти, звертати увагу на які досі не було кому (або й було шкідливо). Саме таким є об’єкт, який зазирає у вікна Кабінету міністрів просто з Маріїнського парку.
Історію колишнього туалету в Маріїнському парку, що став спочатку МАФом, а потім і рестораном, на своїй сторінці у Facebook розповів відомий блогер-розслідувач Володимир Бондаренко. Громадська вбиральня, розташована впритул до правого сектору трибун стадіону “Динамо”, стояла на цьому місці з давніх-давен. Потім поруч, на майданчику, з’явився чималий павільйон – та сама тимчасова споруда або МАФ, з якими Київ намагається боротися (щоправда, поки – зі змінним результатом).
“Можливо, щоб узаконити, цей МАФ загадково опинився на балансі комунального Центрального парку відпочинку, який своєю чергою, здав його в оренду фірмі ТОВ “Маріїнський Двір”. А вона розмістила в цьому МАФі ресторан з назвою “Маріїнський Двір”, – зазначає Бондаренко.
Не зважаючи на те, що на території парку ресторан не мав би з’явитися за жодних умов, місце, треба визнати, шикарне. Сто метрів до будівлі Верховної Ради, прямо навпроти – вікна Кабміну. Публіка поважна, територія під охороною, конкуренції геть нема – про що ще мріяти власнику ресторану? Хіба що про отримання права власності на будівлю та землю під нею.
Так і сталося: у 2013-му Київрада дозволила фірмі “Маріїнський Двір” викупити за 4,7 млн грн вже не МАФ, а капітальну нежитлову будівлю площею 239,7 кв м з поштовою адресою “вулиця Михайла Грушевського, 3Ф”. Йшлося тоді також про земельну ділянку площею 496,62 кв м, на якій розташований ресторан. Втім, ненадовго – після Майдану договір купівлі-продажу було розірвано, колишні власники з “Маріїнського двору” пішли по судах, а будівлю виставили на приватизаційний аукціон в Prozorro. Але з продажем не склалося – розіграли “відмовну” схему: перший переможець, яким стала фірма “КОС груп”, який відмовився від перемоги, другий – компанія “ФІД бек груп”, яка також не стала платити.
“Фірму “КОС груп” заснувала Ковальська Ольга Степанівна, а власником компанії “ФІД бек груп” є її чоловік – Ковальський Віктор Казимирович. Тобто мала місце змова з метою зірвати аукціон. Причому компанія “ФІД бек груп” судиться з містом, доводячи, що реальним власником “будівлі” є ТОВ “Маріїнський Двір”, – наголошує Бондаренко.
Як виявилося, в аукціоні брала участь і донька Ковальських, а їхній зять був не останньою людиною в столиці. Олег Паракуда – колишній перший заступник міністра Кабінету Міністрів, член наглядових рад державних банків та фігурант антикорупційних розслідувань. Тож, за словами розслідувача, у ТОВ “Маріїнський Двір” були надто серйозні як для власника МАФу зв’язки. До того ж у нього був “правильний” син, а це саме Тимур Ткаченко – тоді він ще керував Департаментом міського благоустрою у КМДА.
Річ у тому, що власником фірми ТОВ “Маріїнський Двір” був Фіруддін Мамедов – батько нинішнього очільника КМВА. Саме йому належав ресторан у Маріїнському парку, що “виріс” з туалету і, згідно з інформацією в Єдиному державному реєстрі, продовжує належати, не зважаючи на те, що сам він помер у 2023 році. Тож, боротьба із земельними схемами у Києві, яку оголосив Ткаченко, несподівано може призвести до того, що доведеться мати питання до самого себе.