Судова колегія Вищого антикорупційного суду винесла обвинувальний вирок у справі щодо незаконного привласнення особливо цінних земель Національної академії аграрних наук у 2013-2014 роках.
Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Телеграмі.
Вироком суду дев’ятьох осіб, серед яких шість посадовців Національної академії аграрних наук та її структурних підрозділів, двоє колишніх посадовців ГУ Держземагентства у Київській області та один співробітник Служби безпеки України, визнано винними у порушенні ст. 191 ч. 5, ст. 15 ч. 3, ст. 191 ч. 5 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
Одному з організаторів та двом колишнім посадовцям ГУ Держземагентства у Київській області суд призначив покарання у вигляді позбавлення волі на вісім років з забороною обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування на строк два роки, з конфіскацією частини належного їм на праві власності майна.
Також суд позбавив співробітника Служби безпеки України звання полковника.
Ще одного організатора та інших учасників схеми засуджено до семи років позбавлення волі з забороною обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування на строк два роки, з конфіскацією половини належного на праві власності майна.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційної палати ВАКС.
У САП наголосили, що за даними слідства, посадовці Національної академії аграрних наук та її структурних підрозділів, радник президії НААН від Служби безпеки України, ГУ Держземагентства у Київській області, у період з вересня 2013 року по вересень 2014 року умисно, з корисливих мотивів, шляхом зловживання службовим становищем, вчинили заволодіння 138 земельними ділянками (загальна площа 13,2564 га), розташованими на території Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області. Вказані землі були сформовані внаслідок вилучення 15,12 га особливо цінної землі ДП ДГ «Чабани», а їх ринкова вартість на момент переходу у приватну власність становила 42 553 000 гривень.
Окрім того, вказані особи також мали намір заволодіти ще 6 земельними ділянками загальною площею 0,581 га, ринкова вартість яких на момент формування становила 1 436 000 гривень.