ВАКС затвердив угоду з адвокатами Костирою та Пинзаром про спробу підкупу прокурорів ОГП


Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену з двома адвокатами Андрієм Костирою та Антоном Пинзаром, яким інкримінували підбурювання бізнесмена надати 300 тисяч доларів неправомірної вигоди посадовцям Офісу генерального прокурора та Державної фіскальної служби.

Таке рішення 12 грудня ухвалив ВАКС.

«Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором САП та обвинуваченим (Пинзаром – Ред.). Визнати винним (Пинзара – Ред.) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України. Призначити (Пинзару – Ред.) покарання у вигляді штрафу у розмірі 5500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 93500 грн», – йдеться в рішенні.

Пинзар зобов’язався перерахувати 4,11 млн грн на проєкт UNITED24 щодо відбудови шкіл та налаштування генераторів.

«Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором САП та обвинуваченим (Костирою – Ред.). Визнати винним (Костиру – Ред.) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України. Призначити (Костиру – Ред.) покарання у вигляді штрафу у розмірі 5500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 93500 грн», – йдеться в рішенні.

Костира також зобов’язався перерахувати 1,61 млн грн на вищезазначений проєкт UNITED24. Окрім того, він відправить 2,5 млн грн на рахунки благодійного фонду «Фонд Сергія Притули».

Раніше САП скерувала до суду справу двох адвокатів щодо підбурювання бізнесмена надати 300 тисяч доларів неправомірної вигоди посадовцям Офісу генерального прокурора та Державної фіскальної служби.

За версією слідства, у 2021 році адвокати, діючи за попередньою змовою між собою, а також з невстановленими слідством особами, запропонували громадянину за грошову винагороду припинити провадження, що стосувалось збуту під виглядом лікарських препаратів речовин, які не мають лікувальних властивостей та не зареєстровані на території України. Також вони пообіцяли повернути чотири дороговартісних автомобілі (Mercedes-Benz S400 CDI, Porsche Macan GTS, Bentley Continental GT, Land Rover Range Rover), арештовані в межах цього провадження.

Для реалізації задуманого адвокати нібито мали передати 300 тис. дол. службовцям Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС, а також начальнику відділу та безпосередньо вищому керівництву ОГП. За свою допомогу особи хотіли отримати «бонус», розмір якого сягав 20 тис. дол. Прагнучи отримати гроші, адвокати неодноразово погрожували громадянину та підкреслювали, що якщо не досягти домовленості, то провадження й надалі розслідуватиметься, особа отримає підозру, а рішення про арешт майна не буде скасовано. Адвокати цей злочин так і не змогли довести до кінця – громадянин, усвідомлюючи протиправність дій, відмовився від домовленостей.

Залишити відповідь