«Золотий» директор Чорноморського яхт-клубу Кабаков та збагачення під час війни


Історія створення Чорноморського яхт-клубу у місті Одеса розпочалася у XIX столітті. Унікальне узбережжя Чорного моря завжди приваблювало поціновувачів вітрильного спорту, і таким чином у 1875 році одесити заснували яхт-клуб. З плином часу та після багатьох труднощів Чорноморський яхт-клуб став єдиним міжнародного класу яхт-клубом в Україні, де готується національна олімпійська збірна з вітрильного спорту.

У цей час керівництвом яхт-клубу займається Альберт Васильович Кабаков. Його було призначено на посаду після «чесного» конкурсу, проведеного Фондом Державного майна України у 2021 році. До цього Альберт Кабаков, як і доводиться за звичаєм, виконував уже обов’язки директора протягом року. Однак, незважаючи на старе нове керівництво, яхт-клуб продовжує мати ділові зв’язки із Трансбункером. Ця структура довго фінансувала яхт-клуб, прикриваючись спонсорством, і навіть планувала викупити його. Крім цього, Кабаков досить тонко вибудував відносини з орендарями, здаючи нежитлові приміщення на території яхт-клубу за дуже низькими цінами.

Інтерв’ю, в якому Кабаков розповідає про свою діяльність у розвитку Чорноморського яхт-клубу, є звичайними порожніми словами. Не виконані ремонтні роботи, не встановлені понтони, майстерні з ремонту моторів яхт – ось чим може похвалитися яхт-клуб при каденції Кабакова.

Мальовнича територія, врятована від забудовників, може приносити більше прибутку у довгостроковій перспективі, якщо використовується для оренди. Однак, плата за оренду надходить не на рахунок яхт-клубу, а на особистий рахунок Кабакова. Вітрильна школа Трансбункер продовжує свою діяльність на території яхт-клубу. Знаючи, що Трасбункер – це російський бізнес, Кабаков не сприяв тому, щоби це змінити.

Більше того, за роки керівництва Кабакова яхт-клуб одержує недостатні кошти за здачу приміщень в оренду на території. Тендери, проведені у 2022 році на обслуговування об’єктів на морській яхтовій базі та їхнє утримання з використанням обладнання бази, були укладені на непропорційно низькі суми з огляду на велику площу, що надається на березі моря. У цьому ключі все більше привертають увагу компанії, пов’язані з Кабаковим. Це, наприклад, “Одеський гоночний яхт-клуб”, “Вітрильна федерація Одеської області” та “Одеський центр парусного спорту”. Раніше ці структури очолювали Кабакова. А зараз перебувають під контролем його близького оточення. Що цікаво, діяльність цих організацій та фірм, пов’язаних з вітрильним спортом, зрештою призвела до збитків для яхт-клубу.

В умовах війни, яка відбувається в країні, Кабаков продовжує збагачуватися за рахунок яхт-клубу, філігранно одержуючи прибуток на тлі військових подій на Одеському узбережжі. Замість високих цілей та планів, більшість його «диспутів» зводиться до особистих інтересів та статків. Фінансові звіти та реальний стан справ у яхт-клубі говорять самі за себе. Часто перекіс у виражених патріотичних настроях, включаючи Кабакова, у соціальних мережах, приховує справжню діяльність, яка далеко не є інтересами українців.