Кияни просять у Кличка відновити будівництво ЖК «Нові Жуляни»: хто їх будував

На сайті Київради з’явилася нова петиція від громадян до міського голови Віталія Кличка. У ній мешканці вимагають добудувати ЖК «Нові Жуляни», на що чекають ще з 2018 року. А також просять притягнути до відповідальності забудовника. Хто вів будівництво та чому це не в компетенції влади Києва – розкаже Інформатор Гроші.

Петицію на сайті Київської міської ради зареєстрували 10 квітня 2023 року. Наразі її підписали 1187 людей з необхідний 6000 громадян. Авторка – Ганна Іванова. До кінця збору підписів залишається 44 дні (станом на 25 квітня). Підтримати петицію можна за посиланням, якщо маєте реєстрацію у Києві.

Будівництво ЖК у Крюківщині станом на липень 2020 року

Як зазначається у тексті петиції, інвестори шукають на свої квартири з 2018 року. Столичну владу закликають притягнути забудовника до відповідальності та відновити будівництво. Щоправда, столична влада тут ні до чого. Бо ЖК «Нові Жуляни» будували у межах села Крюківщина, яке адміністративно не входить до складу міста Києва (підпорядковується місту Вишневому). Відповідно київські чиновники нічого і не зможуть там зробити, бо це компетенція міськради Вишневого. Тому у КМДА можуть допомогти хіба що зверненнями у правоохоронні органи та до колег у сусідньому місті.

ХТО БУДУВАВ ЦІ ЖК

Проєкт ЖК «Нові Жуляни» у селі Крюківщина на вулиці відродження здійснювався будівельною компанією NOVBUD, заснованою у 2007 році. У серпні 2021 року Держархібудінспеція відмовилася видавати дозвіл на будівництво для цього ЖК. Не було виконано вимоги щодо максимально допустимої висоти (поверховості) житлової забудови в сільській місцевості. А також бракувало машиномісць. Не було надано погодження висотності з уповноваженим органом з питань цивільної авіації, не були виконані вимоги щодо наявності необхідної кількості місць для осіб з інвалідністю на автостоянці, не були дотримані санітарно-захисні зони, об’єкт не був забезпечений зарядними пристроями для електромобілів тощо.

Проєкт ЖК «Нові Жуляни» у Крюківщині

Наразі сайт забудовника не працює. Будівництво заморожено, проєкт призупинений. Продаж квартир не ведеться у цьому ЖК. Всього мали збудувати 4 будинки по 14 поверхів. Будівництво розпочалося у 2018 році. Мали здати в експлуатацію корпуси протягом 2019-2020 років.

Земля під цим ЖК належить ТОВ «Управляюча компанія «Комфорт Сервіс Крюківщина» (використовує ТОВ «Крюківщина»), Олександру Мікуленку (використовує ТОВ «Житловий комплекс «Нові Жуляни»). Генеральний підрядник будівництва – ТОВ «Житлолюкс Плюс». Замовник робіт – ТОВ «ЖК «Нові Жуляни». Девелопер – Novbud.

ТОВ «Житлолюкс Плюс» засноване у 2009 році у Києві. Згідно з даними YouControl, власником і керівником є Павло Герасимчук. Профіль – будівництво житлових і нежитлових будівель. У 2015 році Павло Герасимчук балотувався до Київради від Аграрної партії України, але невдало. Також він є керівником і співвласником ТОВ «Житлолюкс» (на 30%, ще 70% у Олени Попової), ТОВ «Фундамент» (на 40%, ще 40% у Олександра Стеріополова та 20% у Катерини Чепурної), ТОВ «ЖК «Нові Жуляни 2» (на 50%, ще по 25% у Володимира Городілова та Олександра Мікуленка), співвласник ТОВ «Фібребіт» (на 40%, ще 40% у Олександра Стеріополова та 20% у Катерини Чепурної).

ТОВ «ЖК «Нові Жуляни» засноване у 2016 році у селі Святопетрівське під Києвом. Записане на ПрКОВ «Біг Кепітал Лімітед» з Великобританії (35,92%), ТОВ «Петрівський Квартал» з Петропавлівської Борщагівки (35,74%), ТОВ КУА «Андере Ріхтіген» з Петропавлівської Борщагівки (23,95%), Олександра Мікуленка (4,38%). Кінцевими власниками вказані Олександр Мікуленко (на головному фото праворуч) та Володимир Городілов (на головному фото ліворуч). Очолює підприємство Владислав Авраамов, у 2017-2019 роках очолював Денис Соболь, у 2016-2017 роках Фелікс Тесленко.

Володимир Городілов — власник компанії NOVBUD

ТОВ «Новбуд» зареєстровано у 2016 році у селі Святопетрівському поблизу Києва. Воно записане на ТОВ «ЖК «Нові Жуляни» (29,26%), ТОВ «ЖК «Нові Теремки» (29,26%), ТОВ «ЖК «Петрівський квартал 2» (19,51%), ТОВ «Біг Рент 2» (9,75%), Володимир Городілов (6,11%), Олександр Мікуленко (6,11%). Кінцеві бенефіціарні власники – Володимир Городілов, Олександр Мікуленко, Фелікс Тесленко. Також Городілову і Мікуленку належить ТОВ «Новбуд Строй», ТОВ «Комфорт Сервіс Крюківщина» та ряд інших підприємств.

Олександр Мікуленко був помічником народної депутаткиа України від Блоку Юлії Тимошенко Ольги Боднар-Петровської (2007-2012). У цей же час Володимир Городілов був помічником народного депутата від Партії регіонів Володимира Малишева. Як писало інформаційне агентство УНІАН, Мікуленко та Городілов – вихідці з Дніпра, які осіли у Києві та займалися будівельним бізнесом. У 2000 році спільно з майбутнім головою Києво-Святошинської районної ради Олександром Тиговим у Дніпрі вони заснували громадську організацію «Спаситель». Як зазначають журналісти, Городілов та Мікуленко наближені до проповідника «апостола» Володимира Мунтяна (засновника Духовного центру «Відродження»). Наприклад, Городілов спільно з Мунтяном проводив «біблійні коледжі» для бізнесменів про те, як стати мільйонером.