Українські правоохоронні органи розпочали 30 кримінальних проваджень щодо ймовірних привласнень коштів на фортифікаційних спорудах на суму 483 мільйони доларів (20,1 мільярда гривень).
Про це повідомляє Financial Times.
Газета зазначає, що через виснаження інженерних підрозділів України відповідальність перекладається на місцеві органи влади, які залучають піхотні бригади як підрядників, а невелика кількість інженерів контролює роботи на передовій лінії оборони.
Ситуацію ускладнює те, що багато військових інженерів було перекинуто для закриття прогалин на фронті, оскільки їх формально відносять до “тилових підрозділів”.
“Якби військовим інженерам не доводилося брати участь у штурмових операціях, і вони могли б фахово виконувати свої обов’язки — рити окопи й готувати лінії оборони, щоб ми могли захищатися, — тоді все функціонувало б”, — розповів газеті командир штурмового батальйону Станіслав Бунятов. “Зараз система або зовсім не працює, або працює лише частково”.
Так, член тимчасової спеціальної комісії ВР з питань використання коштів на облаштування фортифікацій Дмитро Разумков повідомив газеті, що кошти на фортифікації розподілені між усіма регіонами, і кожен займається своїм.
“Немає особи, яка відповідала б за якість, за планування, за передачу цих позицій та контроль над ними”, – сказав він.
FT пише, що за словами одного з відповідальних за фортифікацію Донеччини, у захисних лініях залишаються проміжки, які становлять ризик для Дніпропетровської області — між Великою Новосілкою та Кураховим, а також між Кураховим і Покровськом, де друга лінія оборони ще будуються, а третю навіть не розпочали.