Вищий антикорупційний суд (ВАКС) призначив 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади на три роки одному з колишніх керівників ПАТ “Державна продовольча зернова корпорація” (ДПЗКУ). Його звинувачують у тому, що у 2014 році разом з іншими посадовими особами реалізував корупційну схему, за якою зерно, що належало ДПЗКУ, продавалося за зниженими цінами одному з міжнародних зернотрейдерів – через мережу підконтрольних приватних компаній-посередників.
Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП). Ім’я колишнього чиновника не назвали, проте за даними журналіста Олега Новікова, йдеться про Анатолія Завадського, який був:
ексзаступником директора фінансово-економічного департаменту ДПЗКУ;
радником колишнього голови правління ДПЗКУ Петра Вовчука.
Окрім тюремного терміну, Завадський також отримав штраф у 17 000 грн з конфіскацією всього майна, що належить йому на праві власності.
“Обвинуваченого взяли під варту в залі суду. Крім цього, судом частково задоволено позов ДПЗКУ до обвинуваченого на суму понад 45 млн грн”, – йдеться у повідомленні.
Проте вирок поки що не остаточний. Його можна оскаржити в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його оголошення шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційної палати ВАКС.
Деталі справи
Як зазначили в САП, Завадський звинувачується в тому, що у 2014 році разом з іншими посадовими особами реалізував схему, за якою зерно, яке належало ДПЗКУ, продавалося за заниженими цінами одному з міжнародних зернотрейдерів. Для цього використовувалася мережа приватних компаній-посередників, які були підконтрольні:
посадовим особам ДПЗКУ;
згаданому зернотрейдеру.
“Зерно, придбане за заниженими цінами, міжнародний зернотрейдер продавав за ринковими цінами, а різниця у вартості мала надходити на рахунки однієї з компаній-посередників, підконтрольних обвинуваченим. Відповідно до контрактів, постачання зерна здійснювалося на умовах післяплати, що не відповідало встановленим ринковим правилам і наражало державне підприємство на ризик неотримання коштів за свою продукцію”, – йдеться у заяві правоохоронців.
Як наслідок, зазначили вони, ДПЗКУ не отримало значну частину коштів за продане зерно, внаслідок чого зазнало збитків на суму понад 60 млн доларів.