У Києві повідомили про підозру керівникам КО “Київзеленбуд”, які отримували мільйонні “відкати” від підрядників. Наразі йдеться про генерального директора “Київзеленбуд” Юрія Бахмата, його першого заступника Олексія Лукаша та заступника начальника одного з управлінь. Їх затримали з правом на внесення застави у розмірі 51,4 млн грн, щодо трьох керівників підприємств-підрядників, ще вирішується питання запобіжного заходу.
Про це поінформували в Київській міській прокуратурі, зазначивши, що, за версією обвинувачення, керівник “Київзеленбуд” та його перший заступник, залучивши до схеми керівника управління комунального підприємства, систематично отримували хабарі від підрядників, з якими були укладені договори на виконання робіт. “Заохочували” підприємців платити відкати обіцянками подальшої співпраці та укладанням договорів із “Київзеленбуд” і надалі. Розмір “добровільних внесків” становив 15% від суми, яку перераховували підприємцям. Ті, хто відмовлявся “співпрацювати” таким чином, не мали шансів на укладення договорів та виконання робіт.
“Представникам підприємств-підрядників пропонували передавати керівникам комунального підприємства гроші за підписання актів прийняття-передання виконаних робіт. При цьому ніхто не збирався перевіряти обсяги та якість виконання цих робіт. В ході досудового розслідування лише за лютий 2025 року задокументовано 10 випадків висунення пропозицій платити та 5 випадків отримання “відкатів” від підприємців на суму понад 3 млн гривень”, – повідомили у прокуратурі.
Проте отримати всі “зароблені” за договорами, укладеними у 2024 році, керівники “Київзеленбуду” не встигли. За даними досудового розслідування, загальна сума, що мала потрапити в кишені учасників групи, становила щонайменше 25 млн грн. Тимчасово вийти на свободу тепер доведеться власним коштом — верхівка комунальної організації, що перебуває під вартою, може внести заставу у розмірі 51,4 млн грн.
Щодо трьох інших учасників схеми, а саме керівників підприємств-підрядників, їм також повідомлено про підозру. Але питання обрання запобіжних заходів для них ще вирішується. Санкція статті передбачає до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Директора “Київзеленбуд” заарештували після обшуків службових приміщень
Як повідомляв Інформатор, після обшуків, проведених представниками ДБР і Нацполіції у службових приміщеннях КО “Київзеленбуд” 6 березня 2025 року, затримали мало не всіх керівників підприємства. 10 березня офіційного підтвердження затримання ще не було, але ЗМІ посилалися на власні джерела, які стверджували, що посадовців затримали за хабарі.
Повідомлялося, що директор КО Київзеленбуд Юрій Бахмат та його перший заступник відправилися до місць тимчасового тримання ще у четвер, 6 березня, одразу після завершення обшуків у власному офісі. Бахмат очолив КО “Київзеленбуд” у 2023 році, після переходу на іншу посаду попереднього директора Олексія Короля. До цього Бахмат працював два роки в департаменті захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.
Також ми повідомляли про те, що у Шевченківському районі Києва мешканці будинку №11 по Чеховському провулку обурювалися перетворенням їхньої прибудинкової території на сквер. Міська влада провела роботи наприкінці 2024 року, а підрядники поспішали завершити об’єкт до кінця грудня, тому виконали все неякісно. За роботи, проти яких місцеві ще й протестують, витратили аж 6 млн грн — ці кошти, на думку постійних відвідувачів “покращеного” двору, можна було б використати на щось краще.