Справа Резниченка-Голика: експертиза виявила 300 мільйонів гривень збитків


У справі Резниченка-Голика експертиза виявила 300 млн гривень збитків. Ще 1,2 млрд грн класифіковані як нецільове використання бюджетних коштів в рамках “Великого будівництва” — джерела ZN.UA.

НАБУ і САП продовжують розслідування кримінального провадження щодо тендерів на ремонт доріг на Дніпропетровщині, які виграла компанія “Будінвест інжиніринг”, пов’язана з ексголовою ОВА Валентином Резніченком та його соратником і беззмінним консультантом ОПУ Юрієм Голиком.

Головне в справі — довести, що державі завдано збитків. Це вдалося зробити попри опір підконтрольної міністрові фінансів Сергію Марченку Державної аудиторської служби.

Міністр так і не дав відмашки керівникові Держаудитслужби підписати офіційний висновок аудиту у справі “Будінвест інжиніринг” для НАБУ. Проте там знайшлися чесні працівники, допомогою яких скористалося Бюро, — пише Інна Ведернікова у статті “У пошуках “крота”. Чим може закінчитися криза між НАБУ та САП”.

Улітку 2022 року журналісти “Наших грошей” оприлюднили розслідування про виграні ТОВ “Будінвест інжиніринг” тендери на суму понад 1,5 млрд грн.

Після цього НАБУ та САП відкрили кримінальне провадження. Справа зачепила ключових персон у команді президента Зеленського: окрім Резніченка та Голика у ній проходить ексзаступник керівника ОПУ Кирило Тимошенко.

Протягом року двічі відбулися обшуки в будинку Голика, під час другого в нього вилучили телефон.
Минулого тижня стало відомо про зливи інформації з НАБУ в рамках справи Резніченка-Голика, підтвердження яких було знайдено в телефоні Голика.

Так, у процесі пошуків детективи знайшли переписку трьох людей. Вже ідентифіковано особу №1 — це детектив НАБУ. Особа №2 — Георгій Біркадзе. З особою №3 складніше, але мова може йти про першого заступника директора НАБУ Гізо Углаву.