Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура направили до суду справу проти Кирила Шевченка, який був головою Національного банку України.
Про це повідомляється на сайті НАБУ.
Справа Шевченка пов’язана з його діяльністю на посаді голови правління Укргазбанку в період з 2014 по 2020 роки.
Згідно з версією слідства, організована група під керівництвом Шевченка привласнила 206 млн грн коштів банку через оплату фіктивних посередницьких послуг із залучення коштів великих клієнтів і державних установ. Фактично клієнти самі розміщували депозити в Укргазбанку або за рішенням Кабміну, але банк платив агентам за послуги, які насправді не були надані.
Агентами виступали спеціально створені для цієї схеми ФОП, самозайняті і юридичні особи, які припиняли свою діяльність після отримання грошей.
Серед обвинувачених окрім Шевченка: колишній заступник голови правління (який також обіймав посаду заступника міністра юстиції), колишні керівники одного з департаментів банку, колишній керівник обласної дирекції банку і троє фіктивних партнерів, включаючи колишнього першого заступника генерального прокурора.
Їм пред’явлені обвинувачення за ст. 191 (привласнення), ст. 255 (участь у злочинній організації), ст. 209 (відмивання грошей) і ст. 366 (службове підроблення) КК України, залежно від їхньої ролі в схемі.
Ще вісім учасників злочину вже отримали обвинувальні вироки на підставі зізнань у вині. Вони погодились дати свідчення проти інших, відшкодували 35 млн грн збитків і перерахували 14,726 млн грн на підтримку Збройних Сил України.
Шевченко заперечує свою вину і, навпаки, вважає себе рятівником Укргазбанку. В інтерв’ю LIGA.net він заявив, що робота з агентами була антикризовим рішенням і звичайною ринковою практикою, яку до нього ніхто не застосовував у державних банках.
“Використання цього інструменту в державному банку було абсолютно нестандартним рішенням. Воно дозволило не просто врятувати банк від банкрутства, але й вивести його на лідерські позиції, зробивши одним із лідерів ринку”, – сказав Шевченко.
Він переконаний, що без цього інструменту Укргазбанку загрожувало зникнення.