А в цій справі – «слуга народу» із Золотоноші Віталій Войцеховський
Поки ЗСУ женуть російських окупантів із захоплених міст України, гинуть бійці та мирні жителі, тривають ракетні нальоти, у відносно спокійному тилу життя йде своєю чергою. Чи не опускає голови головний внутрішній ворог країни – корупція. Тиркни пальцем буквально в будь-який населений пункт на карті України, і потрапиш туди, де вважає себе господарем сумнівний діяч із таким бекграундом, що місце йому, швидше, у виправній установі, ніж у м’якому кріслі чиновника.
Візьмемо для прикладу Золотоношу – невелике затишне містечко на Черкащині. Тут багато років був мером та розвивав свою політичну кар’єру нинішній депутат ВР від «Слуги народу» Віталій Войцеховський.
Політичні віражі
За основними віхами його біографії можна писати посібник для минулого політика без принципів і докорів совісті. Войцехівський був мером Золотоноші з 2010 до 2021 року. Ставши міським головою 2010-го, очолив ще й місцеве відділення «Партії регіонів», був помічений у тісних зв’язках зі скандально відомим «регіоналом» Сергієм Тулубом.
Переломним моментом у політичній кар’єрі Войцеховського стала Революція гідності. Злякавшись за свою «гідність», наш герой втік за кордон, а повернувшись, у 2014 році приєднався до опонентів «Партії регіонів» – «Блоку Петра Порошенка». У 2015 році Войцехівський знову обирається на посаду міського голови Золотоноші – вже у статусі «порошенківця», і виступає затятим його прихильником (!).
Після перемоги В. Зеленського на президентських виборах Войцехівській вкотре зрадив свого політичного патрона і на місцевих виборах у 2020 р. став мером Золотоноші від партії «Слуга народу».
Таким чином, протягом своєї політичної діяльності за 11 років предмет нашого дослідження змінив три полярні за ідеологією політичні сили: 2010 – 2014 – «Партія Регіонів», 2015-2020 – «Блок Петра Порошенка», 2020 – і досі «Слуга Народу ».
За дострокових виборів у ВРУ по 197 округу в 2021 році на передвиборчу кампанію Віталія Войцеховського партія витратила 1 млн 759 тис. доларів США. І тепер депутат займається політичним саботажем, погрожуючи залишити фракцію «Слуга народу».
З початком повномасштабного вторгнення РФ Войцеховський теж розпочав свою війну, але не з рашистами, а з начальником Черкаської ОВ Ігорем Табурцем – генерал-майором, основне завдання якого – забезпечити регіону безпеку. Войцеховський розпочав відверто деструктивні дії, метою яких був саботаж військової підготовки у Золотоноші. Табурець був змушений призначити перевірки у Золотоніській районній адміністрації та в результаті усунути її керівника Ірину Тернову, попередньо налаштовану Войцеховським проти генерал-майора.
У травні 2022 р. Войцеховський став співавтором скандального законопроекту 7351 разом із Мар’яною Безуглою – про розстріл військовослужбовців ЗСУ за невиконання наказів. Це все, що потрібно знати про політичні засади Войцеховського. Точніше – про їхню відсутність…
Історії з душком
Жителі Золотоноші можуть багато розповісти про скандали, які супроводжували «мерство» Віталія Войцеховського. Усі 11 років, протягом яких він був градоначальником, супроводжувалися гучними кримінальними справами. Усього було п’ять кримінальних справ проти самого Войцеховського чи його спільників (їхні номери та суть є у розпорядженні редакції). У тому числі – пов’язаних із критичною інфраструктурою міста.
Золотоноша неодноразово опинялася на межі екологічної катастрофи через масове море риби в річці Золотоношка та захмарних перевищень показників забруднюючих речовин у нібито «очищених» скидах.
Смердючий місцевий смітник і вимагають ремонту очисні споруди (не менш «ароматні») – два головні «пам’ятники» «досягненням» Войцеховського як багаторічний мер Золотоноші. Маючи повністю підконтрольну міськраду, виконавчий комітет та комунальні підприємства, мер Войцеховський керував схемами щодо присвоєння бюджетних коштів. Але зумів уникнути відповідальності, до якої притягнули лише його підлеглих.
У колектори та очисні споруди Золотоноші за Войцехівського були «злиті» десятки (а то й сотні) мільйонів бюджетних гривень. Ось лише одна цифра з кримінальної справи про розкрадання коштів, що виділяються на реконструкцію самопливного та напірного колекторів водовідведення у Золотоноші: «За останній місяць 2016 року було освоєно майже 31 млн. грн. державних коштів, з яких значну частину було присвоєно».
Місцеві жителі також нагадують про велику аферу, яку пов’язують з ім’ям нашого героя. У 2012 році заступники Войцеховського брали у довірливого населення десятки тисяч доларів як інвестицій у великий торговий центр, що будується. Він був зведений, але інвестори так і не отримали своїх приміщень, не повернули їм і вкладені кошти. Лише деяким вдалося витребувати незначну частину відданих Войцехівському доларів.
Війна війною, а мерседес – за розкладом
Звичайно, як еталонний політичний флюгер та чиновник зі стажем, Войцеховський не далекий від трепету перед розкішшю. Нинішній народний депутат від «Слуги народу» Войцеховський прикупив кілька автомобілів. Але не для фронту, як робить зараз більшість, а для своїх особистих потреб.
Наслідуючи кодекс досвідченого корупціонера, депутат оформив нові авто (джерела повідомляють, що його улюблені бренди – BMW та Mercedes-Benz) на своїх близьких.
Про апетити Войцеховського свідчать дані про його зарплату ще на посаді мера Золотоноші. Вона була більша, ніж у столичного градоначальника. Войцеховський задекларував 795 тисяч гривень, які заробив за минулий рік на посаді міського голови Золотоноші (в середньому 66 тисяч гривень на місяць).
За даними руху «ЧЕСНО», зарплата мера міста з населенням 28 тисяч жителів виявилася більшою, ніж у більшості мерів обласних центрів, і навіть більшою, ніж у мера Києва. Для порівняння: бюджет Золотоніської громади тоді складав близько 200 млн. гривень, а Києва – понад 60 мільярдів.
Ось така колоритна постать представляє інтереси мешканців Черкащини в українському парламенті у воєнний час…